Reklama

Świętowali Jarmark Galicyjski... a po imprezie zabrali Karolaka na rowery [ZDJĘCIA]

25/07/2021 14:37

W dniach 10 – 11 lipca br w Narolu, odbyła się najhuczniejsza i najbardziej wyczekiwana przez Narolan impreza, czyli Jarmark Galicyjski, lub jak kto woli, Dni Narola. Z roku na rok, przyciąga ona rzesze miłośników rozrywki tak wszelakiej, iż ciężko sobie wręcz wyobrazić, jak można w tak krótkim czasowo wydarzeniu zawrzeć tyle różnych jej form.

Dla każdego coś dobrego

Nie było żadnym zaskoczeniem, iż Dni Narola otwarto sobotnimi prelekcjami w Centrum Koncertowo- Wystawienniczym. W temacie “Miasto Narol 25lecie odzyskania praw miejskich” wykład poprowadził dr hab. Wiesław Bondyra.

Na stadionie miejskim niedługo potem rozpoczął się ruch jarmarczny, gdzie[paywall] swoje rękodzieła prezentowali artyści, a jadalne rękodzieła prezentowały, a także zapraszały do degustacji -panie z okolicznych kół gospodyń wiejskich. Dla najmłodszych organizowane były animacje, nie zabrakło również kolorowych dmuchańców, z miejsca których co i rusz można było usłyszeć pełne ekscytacji okrzyki. 

 

Reklama

Nalewkowe I nie tylko szaleństwo

W sobotę także, na szczeblu międzynarodowym, trwała walka o tytuł najlepszej nalewki, do której to zgłoszono aż 53 nalewki z Polski I zagranicy. W IV Międzynarodowym Konkursie Nalewek pierwsze miejsce za nalewkę “Jagoda kamczacka” zdobyła Pani Agnieszka Nowocień z Wsoli. Pozostałe dwa nalewkowe konkursy, tj.VIII Konkurs Smaków Nalewek Regionalnych oraz I Konkurs Nalewek Ziemi Narolskiej wygrała nalewka “Dereń” pani Haliny Janowicz z Narola Wsi.

Wieczorem na scenie pojawiły się zespoły takie jak Legend of Kazimierz się Kapela Hanki Wójciak, które zadbały o przyjemne dreszcze dla publiczności. Gwiazdą wieczoru były Pączki w Tłuszczu, które pod wodzą Tomasza Karolaka porwały Narolan do śpiewu i tańca. Najwytrwalsi mieli szansę po koncertach wyszaleć się też na dyskotece pod chmurką, prowadzoną przez DJ Tigera.

 

Reklama

Niedziela na sportowo

Władze Miasta nie pozwoliły aktorowi wyjechać, bez podzielenia się z nim największym narolskim dobrem, czyli Roztoczańską naturą. Zabrali Karolaka na rower, dosłownie wyprowadzając go w pole. Wycieczkę po Wielkim Dziale, u źródeł Tanwi, czy okolicznych bunkrach rozkochany już w Narolszczyźnie Karolak relacjonował na swoich mediach społecznościowych.

Zeskakując z roweru, Burmistrz Miasta I Gminy Narol popędził na Turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza, w którym zwycięzcą okazał się być LKS Leśnik Płazów. Na scenie występowali lokalni artyści, wychowankowie Gminnego Ośrodka Kultury w Narolu, a następnie mieszkańców rozruszały afrykańskie rytmy z ekipą Jumbo Africa.

Imprezę zakończono kolejną dyskoteką, tym razem pod wodzą Dj Adamussa. Z racji tego, że było to pierwsze tak wielkie wydarzenie w Narolu od czasu pandemii, obowiązywała określona liczba niezaszczepionych osób, które mogły w imprezie uczestniczyć. Szczęśliwie jednak, nie rzutowało to w żaden sposób na jakość sławetnych Dni Narola.

 


JoS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama