W dniach 10 – 11 lipca br w Narolu, odbyła się najhuczniejsza i najbardziej wyczekiwana przez Narolan impreza, czyli Jarmark Galicyjski, lub jak kto woli, Dni Narola. Z roku na rok, przyciąga ona rzesze miłośników rozrywki tak wszelakiej, iż ciężko sobie wręcz wyobrazić, jak można w tak krótkim czasowo wydarzeniu zawrzeć tyle różnych jej form.
Nie było żadnym zaskoczeniem, iż Dni Narola otwarto sobotnimi prelekcjami w Centrum Koncertowo- Wystawienniczym. W temacie “Miasto Narol 25lecie odzyskania praw miejskich” wykład poprowadził dr hab. Wiesław Bondyra.
Na stadionie miejskim niedługo potem rozpoczął się ruch jarmarczny, gdzie[paywall] swoje rękodzieła prezentowali artyści, a jadalne rękodzieła prezentowały, a także zapraszały do degustacji -panie z okolicznych kół gospodyń wiejskich. Dla najmłodszych organizowane były animacje, nie zabrakło również kolorowych dmuchańców, z miejsca których co i rusz można było usłyszeć pełne ekscytacji okrzyki.
W sobotę także, na szczeblu międzynarodowym, trwała walka o tytuł najlepszej nalewki, do której to zgłoszono aż 53 nalewki z Polski I zagranicy. W IV Międzynarodowym Konkursie Nalewek pierwsze miejsce za nalewkę “Jagoda kamczacka” zdobyła Pani Agnieszka Nowocień z Wsoli. Pozostałe dwa nalewkowe konkursy, tj.VIII Konkurs Smaków Nalewek Regionalnych oraz I Konkurs Nalewek Ziemi Narolskiej wygrała nalewka “Dereń” pani Haliny Janowicz z Narola Wsi.
Wieczorem na scenie pojawiły się zespoły takie jak Legend of Kazimierz się Kapela Hanki Wójciak, które zadbały o przyjemne dreszcze dla publiczności. Gwiazdą wieczoru były Pączki w Tłuszczu, które pod wodzą Tomasza Karolaka porwały Narolan do śpiewu i tańca. Najwytrwalsi mieli szansę po koncertach wyszaleć się też na dyskotece pod chmurką, prowadzoną przez DJ Tigera.
Władze Miasta nie pozwoliły aktorowi wyjechać, bez podzielenia się z nim największym narolskim dobrem, czyli Roztoczańską naturą. Zabrali Karolaka na rower, dosłownie wyprowadzając go w pole. Wycieczkę po Wielkim Dziale, u źródeł Tanwi, czy okolicznych bunkrach rozkochany już w Narolszczyźnie Karolak relacjonował na swoich mediach społecznościowych.
Zeskakując z roweru, Burmistrz Miasta I Gminy Narol popędził na Turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza, w którym zwycięzcą okazał się być LKS Leśnik Płazów. Na scenie występowali lokalni artyści, wychowankowie Gminnego Ośrodka Kultury w Narolu, a następnie mieszkańców rozruszały afrykańskie rytmy z ekipą Jumbo Africa.
Imprezę zakończono kolejną dyskoteką, tym razem pod wodzą Dj Adamussa. Z racji tego, że było to pierwsze tak wielkie wydarzenie w Narolu od czasu pandemii, obowiązywała określona liczba niezaszczepionych osób, które mogły w imprezie uczestniczyć. Szczęśliwie jednak, nie rzutowało to w żaden sposób na jakość sławetnych Dni Narola.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze