Reklama

Świętowali nadanie sztandaru [ZDJĘCIA]

Sztandar symbolizuje tożsamość i tradycję danej jednostki OSP, jest także ważnym elementem podczas wszelkich uroczystości i ceremonii. Posiadanie go wzmacnia poczucie wspólnoty i jedności wśród członków strażackiej braci. Jest wyjątkowym symbolem, który jednoczy strażaków ochotników wokół wspólnych celów i misji, jaką jest nieustająca gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Od niedawna swój sztandar mają także strażacy ochotnicy z Torek w gminie Medyka. Związane z uroczystością nadania go obchody zainaugurowała msza święta. To na niej poświęcono nowy symbol jednostki. Po jej zakończeniu na placu przy remizie OSP miał miejsce strażacki apel, połączony z aktem nadania sztandaru. Podniosły moment druhowie świętowali w obecności mieszkańców i zaproszonych gości, wśród których znaleźli się poseł na Sejm Marek Rząsa, starosta przemyski Bożena Ryczan i wójt gminy Medyka Magdalena Małachowska.

Z okazji ceremonii druhom z Torek złożono serdeczne gratulacje, wyrażając uznanie dla ich zaangażowania w pełnione obowiązki i życząc bezpiecznej służby i szczęśliwych powrotów z akcji.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 10/08/2025 11:27
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama