Sztandar symbolizuje tożsamość i tradycję danej jednostki OSP, jest także ważnym elementem podczas wszelkich uroczystości i ceremonii. Posiadanie go wzmacnia poczucie wspólnoty i jedności wśród członków strażackiej braci. Jest wyjątkowym symbolem, który jednoczy strażaków ochotników wokół wspólnych celów i misji, jaką jest nieustająca gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. Od niedawna swój sztandar mają także strażacy ochotnicy z Torek w gminie Medyka. Związane z uroczystością nadania go obchody zainaugurowała msza święta. To na niej poświęcono nowy symbol jednostki. Po jej zakończeniu na placu przy remizie OSP miał miejsce strażacki apel, połączony z aktem nadania sztandaru. Podniosły moment druhowie świętowali w obecności mieszkańców i zaproszonych gości, wśród których znaleźli się poseł na Sejm Marek Rząsa, starosta przemyski Bożena Ryczan i wójt gminy Medyka Magdalena Małachowska.
Z okazji ceremonii druhom z Torek złożono serdeczne gratulacje, wyrażając uznanie dla ich zaangażowania w pełnione obowiązki i życząc bezpiecznej służby i szczęśliwych powrotów z akcji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze