W podkarpackiej KAS zatrudnionych jest 3,3 tys. osób, w tym 1,1 tys. funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Ostatniego dnia września mieli swoje święto. Wojewódzkie obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej odbyły się w Rzeszowie. Pracownikom i funkcjonariuszom pracującym lub pełniącym służbę na terenie byłego województwa przemyskiego przyznano 24 medale i odznaczenia.
Na co dzień rozliczają podatki, obsługują przejścia graniczne lub walczą z przestępczością gospodarczą. 30 września zbierali laury za swoją pracę i zaangażowanie. Święto podkarpackiej KAS rozpoczęło się od uroczystej mszy św. w kościele oo. Dominikanów. Po niej uczestnicy przenieśli się do auli Politechniki Rzeszowskiej. Głównym punktem tegorocznych, wojewódzkich obchodów Dnia Krajowej Administracji Skarbowej było uhonorowanie pracowników i funkcjonariuszy podkarpackiej KAS. Łącznie z tej okazji przyznano 86 medali i odznaczeń, w tym 14 Medali za Długoletnią Służbę oraz Medal za Ofiarność i Odwagę i 71 odznak Zasłużony dla Krajowej Administracji Skarbowej. 24 medale i odznaczenia z tej puli to wyróżnienia dla pracowników i funkcjonariuszy pracujących lub pełniących służbę na terenie byłego województwa przemyskiego.
Z grona 86 uhonorowanych pracowników i funkcjonariuszy KAS 46 osób udekorowano w trakcie uroczystości w stolicy województwa. – Wręczono jeden srebrny oraz 8 złotych Medali za Długoletnią Służbę, Medal za Ofiarność i Odwagę oraz złote, srebrne i brązowe odznaki Zasłużony dla Krajowej Administracji Skarbowej. Pracownikom i funkcjonariuszom pracującym lub pełniącym służbę na terenie byłego województwa przemyskiego wręczono w trakcie gali 9 odznaczeń – złoty Medal za Długoletnią Służbę oraz 8 odznak Zasłużony dla Krajowej Administracji Skarbowej – wylicza Agnieszka Siwy, zastępca rzecznika prasowego Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.
W gronie wyróżnionych tego dnia znalazł się[paywall] mł. insp. Jacek Wojdylak, naczelnik Wydziału Systemów Granicznych oraz Centrum Kompetencyjnego Systemów Centralnych, doceniony za unowocześnienie funkcjonowania Służby Celno-Skarbowej oraz tworzenie systemu Cyfrowa Granica. Złotą odznaką Zasłużony dla Krajowej Administracji Skarbowej udekorowano też płka SG Andrzeja Popko, komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej – w uznaniu za współpracę i zaangażowanie we współdziałanie Straży Granicznej i Służby Celno-Skarbowej.
Pracownicy i funkcjonariusze siłą KAS
Obchody były jednocześnie okazją do złożenia pracownikom i funkcjonariuszom KAS podziękowań za zaangażowanie, podejmowane inicjatywy i zrozumienie idei służby publicznej. – W ostatnim roku KAS w województwie podkarpackim konsekwentnie skupiła uwagę i wysiłek na najważniejszych priorytetach działalności, postawiła na wsparcie zarówno podatników, jak i przedsiębiorców – zaznaczył dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Witold Mrozek. Podkreślił też, że funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej pełnią ważną rolę, dbając o bezpieczeństwo nie tylko podkarpackiego odcinka polsko-ukraińskiej granicy, ale także obszaru celnego Unii Europejskiej. Okolicznościowe przemówienia i wyrazy uznania skierowała do pracowników i funkcjonariuszy podkarpackiej KAS wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, życząc jednocześnie nieustannego wsparcia ze strony patrona św. Mateusza. Do życzeń dołączyli się wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch oraz – w imieniu szefowej Krajowej Administracji Skarbowej Magdaleny Rzeczkowskiej – dyrektor Departamentu Nadzoru nad Kontrolami w Ministerstwie Finansów Arkadiusz Łaba.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze