Reklama

Świętowali pracownicy KAS. Posypały się medale i odznaczenia [ZDJĘCIA]

W podkarpackiej KAS zatrudnionych jest 3,3 tys. osób, w tym 1,1 tys. funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Ostatniego dnia września mieli swoje święto. Wojewódzkie obchody Dnia Krajowej Administracji Skarbowej odbyły się w Rzeszowie. Pracownikom i funkcjonariuszom pracującym lub pełniącym służbę na terenie byłego województwa przemyskiego przyznano 24 medale i odznaczenia.

Na co dzień rozliczają podatki, obsługują przejścia graniczne lub walczą z przestępczością gospodarczą. 30 września zbierali laury za swoją pracę i zaangażowanie. Święto podkarpackiej KAS rozpoczęło się od uroczystej mszy św. w kościele oo. Dominikanów. Po niej uczestnicy przenieśli się do auli Politechniki Rzeszowskiej. Głównym punktem tegorocznych, wojewódzkich obchodów Dnia Krajowej Administracji Skarbowej było uhonorowanie pracowników i funkcjonariuszy podkarpackiej KAS. Łącznie z tej okazji przyznano 86 medali i odznaczeń, w tym 14 Medali za Długoletnią Służbę oraz Medal za Ofiarność i Odwagę i 71 odznak Zasłużony dla Krajowej Administracji Skarbowej. 24 medale i odznaczenia z tej puli to wyróżnienia dla pracowników i funkcjonariuszy pracujących lub pełniących służbę na terenie byłego województwa przemyskiego.

Z grona 86 uhonorowanych pracowników i funkcjonariuszy KAS 46 osób udekorowano w trakcie uroczystości w stolicy województwa. – Wręczono jeden srebrny oraz 8 złotych Medali za Długoletnią Służbę, Medal za Ofiarność i Odwagę oraz złote, srebrne i brązowe odznaki Zasłużony dla Krajowej Administracji Skarbowej. Pracownikom i funkcjonariuszom pracującym lub pełniącym służbę na terenie byłego województwa przemyskiego wręczono w trakcie gali 9 odznaczeń – złoty Medal za Długoletnią Służbę oraz 8 odznak Zasłużony dla Krajowej Administracji Skarbowej – wylicza Agnieszka Siwy, zastępca rzecznika prasowego Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Reklama

W gronie wyróżnionych tego dnia znalazł się[paywall] mł. insp. Jacek Wojdylak, naczelnik Wydziału Systemów Granicznych oraz Centrum Kompetencyjnego Systemów Centralnych, doceniony za unowocześnienie funkcjonowania Służby Celno-Skarbowej oraz tworzenie systemu Cyfrowa Granica. Złotą odznaką Zasłużony dla Krajowej Administracji Skarbowej udekorowano też płka SG Andrzeja Popko, komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej – w uznaniu za współpracę i zaangażowanie we współdziałanie Straży Granicznej i Służby Celno-Skarbowej.

Pracownicy i funkcjonariusze siłą KAS

Reklama

Obchody były jednocześnie okazją do złożenia pracownikom i funkcjonariuszom KAS podziękowań za zaangażowanie, podejmowane inicjatywy i zrozumienie idei służby publicznej. – W ostatnim roku KAS w województwie podkarpackim konsekwentnie skupiła uwagę i wysiłek na najważniejszych priorytetach działalności, postawiła na wsparcie zarówno podatników, jak i przedsiębiorców – zaznaczył dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Witold Mrozek. Podkreślił też, że funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej pełnią ważną rolę, dbając o bezpieczeństwo nie tylko podkarpackiego odcinka polsko-ukraińskiej granicy, ale także obszaru celnego Unii Europejskiej. Okolicznościowe przemówienia i wyrazy uznania skierowała do pracowników i funkcjonariuszy podkarpackiej KAS wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, życząc jednocześnie nieustannego wsparcia ze strony patrona św. Mateusza. Do życzeń dołączyli się wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch oraz – w imieniu szefowej Krajowej Administracji Skarbowej Magdaleny Rzeczkowskiej – dyrektor Departamentu Nadzoru nad Kontrolami w Ministerstwie Finansów Arkadiusz Łaba.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama