Reklama

Ta droga to okno na świat

23 listopada br. doszło do otwarcia wyremontowanej drogi z Młodowic do Kłokowic w gminie Fredropol. Inwestycja kosztowała ponad pół miliona złotych. W czasie zimy będzie znakomitą alternatywą dla często nieprzejezdnej drogi powiatowej Aksmanice – Fredropol. – Kiedy pada obfity śnieg, ta droga stanowi jedyne okno na świat dla połowy mieszkańców gminy – uważa wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek.

Droga gminna Młodowice – Kłokowice liczy 1200 metrów. Jej remont pochłonął ok. 500 tys. zł. Znajduje się na trudnym terenie, dlatego konieczne było wykonanie odwodnienia i wykopanie rowów melioracyjnych. Dodatkowo, w 2010 r. droga została poważnie uszkodzona. Ruch ciężkich pojazdów podczas remontu drogi powiatowej Przemyśl – Huwniki i budowy kompleksu w Arłamowie został skierowany właśnie na nią. Warto dodać, że połowę pieniędzy na jej remont udało się władzom gminy pozyskać z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach tzw. przebudowy dróg lokalnych[paywall]. – Dziękujemy za pomoc przede wszystkim pani wojewodzie, która wiele nam pomogła w pozyskaniu dotacji. Jako gmina nie udźwignęlibyśmy tak potężnej inwestycji. Niebawem zaczniemy remont innej gminnej drogi Sierakośce – Młodowice – powiedział wójt M. Śnieżek.

To już kolejna wyremontowana i oddana w tej kadencji władz gminy droga. 90 procent dróg w gminie Fredropol ma nową nawierzchnię. 12 kilometrów tych przebudowanych, zmodernizowanych czy wybudowanych od podstaw kosztowało 3 mln 900 tys. zł, z czego 70 procent pochodziło z różnego rodzaju dofinansowań.

Reklama

6 grudnia br. szykuje się w gminie Fredropol kolejne wielkie otwarcie. Tym razem nowo wybudowanej oczyszczalni ścieków w Rybotyczach za ponad 1,5 miliona złotych. – W tym roku Mikołaj przyjdzie nie tylko do dzieci w naszej gminie, ale i do starszych. Budowa oczyszczalni i stworzenie na długości jednego kilometra sieci kanalizacyjnej to znakomita wiadomość. Inwestycja powstała na terenach popegeerowskich, co tym bardziej cieszy. Ruszyła w maju tego roku, a zakończyła się w połowie listopada. Oczyszczalnia już pracuje. Dodam tylko, że została tak zaprojektowana, że daje możliwość podłączenia do niej innych miejscowości, by wspomnieć o Makowej czy Gruszowej – podsumował wójt M. Śnieżek.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    ktosia ! - niezalogowany 2016-11-27 10:49:39

    A ten truteń w zielonym szaliku to też pracował w pocie czoła nad drogą ??

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    asf - niezalogowany 2016-11-27 13:26:26

    Dobrze , że nożyczek nie brakło .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Anna - niezalogowany 2016-11-27 15:03:59

    Nieco ponad kilometr drogi, a tyle zachodu z otwarciem. Osiem osób i ksiądz. A może było więcej tylko się w kadrze nie zmieścili.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama