Reklama

Taniec to sama przyjemność – obchody Międzynarodowego Dnia Tańca [ZDJĘCIA]

08/05/2015 08:15

Czerwone korale, krakowskie stroje i wianki we włosach. Te motywy dominowały podczas Międzynarodowego Dnia Tańca, który odbył się 27 kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Jarosławiu. Uczestnicy po raz kolejny udowodnili, że można tańczyć w każdym wieku.

 – Taniec jest dobry na wszystko – tymi słowami zachęcała widzów do aktywności Janina Suchożak, prowadząca koncert „Wykrzesane Hołubce”. W tej samej chwili na scenę wybiegli tancerze, prezentując publiczności tańce narodowe i tradycyjne.

– Tańczymy razem od 3 lat, mimo że jesteśmy w różnym wieku, bardzo się lubimy i świetnie dogadujemy. Podczas tańca nie było żadnego stresu, to dla nas zabawa. Jesteśmy bardzo zadowoleni z występu – komentowali tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca Pawłosiowianie.

W programie były również występy: Zespołu Powiatowego Ogniska Baletowego, Zespołu Tańca Ludowego Jarosławiaki i Zespołu Tanecznego Młodzi Tyczyniacy.

Reklama

Na zakończenie przedstawienia dyrektor MOK w Jarosławiu Teresa Piątek wręczyła wszystkim tańczącym pamiątkowe dyplomy. Pomysłodawczynią koncertu była choreograf MOK Paulina Paszek-Kruczyńska.

Weronika i Zuza, które tańczą m.in. w zespole Cytrusy, komentowały tuż po zakończeniu koncertu: – Bardzo lubimy takie występy, zwłaszcza że ćwiczymy już od 12 lat. Można zaprezentować się na scenie i udowodnić publiczności, że tańce tradycyjne są ciekawe.

To, że mogą być ciekawe, widać było też po licznej publiczności, która dopingowała tancerzy. – Mimo że na co dzień nie słucham muzyki, która uświetniła koncert „Wykrzesane Hołubce”, to po wyjściu z imprezy nie mogłam się powstrzymać od jej nucenia – skomentowała uczestniczka imprezy. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości