Reklama

Telefon przypomni mieszkańcom, kiedy odbiór śmieci

Pomocne udogodnienie dla mieszkańców wprowadziła gmina Sieniawa. Dzięki nim będą mogli za pomocą telefonu komórkowego w prosty sposób przeglądać harmonogram wywozu odpadów. Na smartfona dostaną też przypomnienie o planowanym odbiorze śmieci z posesji.

By korzystać z udogodnień, wystarczy ściągnąć na telefon specjalną aplikację „Kiedy śmieci”. Jest praktycznie bezobsługowa i – co podkreśla gmina – bezpłatna. Dzięki niej aktualny harmonogram odbioru odpadów będzie zawsze pod ręką – w telefonie komórkowym i nie będzie potrzeby drukowania go. Zainstalowanie aplikacji zwolni też mieszkańców z konieczności pamiętania o wystawieniu odpowiedniego pojemnika na śmieci. Na telefon przyjdzie[paywall] odpowiednio wcześnie specjalne powiadomienie. Co więcej, korzystający sam zdecyduje, na ile wcześniej chce je otrzymać. – Aplikacja jest anonimowa, nie zbiera żadnych danych i prosta w obsłudze – zapewniają urzędnicy. Po instalacji narzędzia na swoim telefonie, wystarczy wpisać województwo, powiat, gminę i wybrać miejscowość, dla której chcemy otrzymywać powiadomienia. A następnie o sprawie można... zapomnieć. W odpowiednim czasie dostaniemy przypomnienie o tym, kiedy i jakie odpady będą odbierane, zawsze możemy też sami sprawdzić harmonogram odbioru, a także szczegółowe zasady segregacji śmieci, jeśli mamy w tej kwestii wątpliwości. Aplikacja jest dostępna na smartfony z systemem: Android, iOS i Huawei.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama