Pomocne udogodnienie dla mieszkańców wprowadziła gmina Sieniawa. Dzięki nim będą mogli za pomocą telefonu komórkowego w prosty sposób przeglądać harmonogram wywozu odpadów. Na smartfona dostaną też przypomnienie o planowanym odbiorze śmieci z posesji.
By korzystać z udogodnień, wystarczy ściągnąć na telefon specjalną aplikację „Kiedy śmieci”. Jest praktycznie bezobsługowa i – co podkreśla gmina – bezpłatna. Dzięki niej aktualny harmonogram odbioru odpadów będzie zawsze pod ręką – w telefonie komórkowym i nie będzie potrzeby drukowania go. Zainstalowanie aplikacji zwolni też mieszkańców z konieczności pamiętania o wystawieniu odpowiedniego pojemnika na śmieci. Na telefon przyjdzie[paywall] odpowiednio wcześnie specjalne powiadomienie. Co więcej, korzystający sam zdecyduje, na ile wcześniej chce je otrzymać. – Aplikacja jest anonimowa, nie zbiera żadnych danych i prosta w obsłudze – zapewniają urzędnicy. Po instalacji narzędzia na swoim telefonie, wystarczy wpisać województwo, powiat, gminę i wybrać miejscowość, dla której chcemy otrzymywać powiadomienia. A następnie o sprawie można... zapomnieć. W odpowiednim czasie dostaniemy przypomnienie o tym, kiedy i jakie odpady będą odbierane, zawsze możemy też sami sprawdzić harmonogram odbioru, a także szczegółowe zasady segregacji śmieci, jeśli mamy w tej kwestii wątpliwości. Aplikacja jest dostępna na smartfony z systemem: Android, iOS i Huawei.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze