Piłkarze III ligi (grupa IV) rozegrali 30. kolejkę mistrzowskich spotkań.
Nie wiedzie się zespołom z naszego regionu w rundzie wiosennej. Niestety, na palcach jednej ręki można policzyć udane spotkania z ich udziałem. Zajmujący 2. miejsce w tabeli Texom Sokół Sieniawa poniósł trzecią porażkę z rzędu. Tym razem nie sprostał w Tarnobrzegu Siarce, która przez prawie 40 minut grała w osłabieniu. Tylko znakomita postawa zespołu prowadzonego przez Ryszarda Kuźmę w rundzie jesiennej, w której była rewelacją, pozwala mu wciąż zachowywać pozycję wicelidera.
Bardzo ważny pojedynek przegrał u siebie KS Wiązownica. Wydawało się, że z beniaminkiem z Łagowa powinni wywalczyć jakąś zdobycz punktową, ale rzeczywistość okazała się bardzo brutalna. Gospodarze przegrali 0:2 (0:1). 14. porażka w sezonie spowodowała, że gdyby teraz zakończył się sezon, ekipa Jacka Piszczka opuściłaby szeregi III-ligowców. Swojego mistrzowskiego spotkania nie rozegrała Wólczanka Stal Systems. Zły stan boiska w Wólce Pełkińskiej, spowodowany obfitymi opadami śniegu, nie pozwolił na rywalizację z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.
Siarka Tarnobrzeg – Texom Sokół Sieniawa 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Janeczko 7. min (karny), 2:0 Bałdyga 69. min, 2:1 Bierzało 90. min (samobójcza).
Siarka: Kowal – Orzechowski (60. D’Apollonio), Józefiak, Bierzało, Sulkowski – Janeczko, Duda – Rogala (60. Kowalik), Skrzypek, Tabor – Bałdyga (77. Gajewski).
Texom Sokół: Zając – Grasza, Kapuściński, Drelich, Wójcik (87. Więcek) – Lis, Jędryas (46. Ochał), Purcha, Majda (71. Mazurek) – Oziębło (80. Pikiel) – Hass.
Sędziował: Łukasz Szczołko (Lublin). Żółte kartki: Janeczko, Orzechowski, D’Apollonio, Sulkowski oraz Jędryas i Drelich. Czerwona kartka: Janeczko (54. – druga żółta). Mecz bez udziału publiczności.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze