Reklama

To skrzyżowanie jest bardzo niebezpieczne

04/04/2018 18:15

Wyjazd z ul. Zadwórzańskiej na Aleję Wolności w kierunku Rzeszowa jest bardzo trudny. Widoczność z prawej strony utrudniają umieszczone na środku drogi bariery ochronne.

Kierowcy skarżą się, że z Zadwórzańskiej – która wobec obwodnicy jest drogą podporządkowaną – trzeba wyjeżdżać „na czuja”. – Z lewej strony wszystko jest w porządku, ale z prawej to jakaś tragedia. Widoczność jest bardzo słaba[paywall]. Widać, że jedzie jakieś auto, ale nie wiadomo na którym jest pasie i czy można bezpiecznie wjechać na skrzyżowanie. Wszystko przez bariery ustawione na środku drogi – wskazują Czytelnicy, którzy zasygnalizowali ten problem.

O tym, że jest to niebezpieczne miejsce pisaliśmy już na łamach Życia Podkarpackiego. Co jakiś czas dochodzi tam do wypadków lub kolizji. Barierki, o których mowa, muszą się tam znajdować, ponieważ w tym miejscu jest głęboki dół. Pytanie jednak, czy powinny zostać wykonane z materiału, który zasłania widoczność.

Reklama

 

5-letni okres trwałości

Zadwórzańska jest nową ulicą, która powstała jako dojazd do obwodnicy. Obie zostały oddane do użytku w listopadzie 2012 r. Według ostatnich badań natężenia ruchu, przez obwodnicę przejeżdża ok. 19 tys. pojazdów w ciągu doby. Z Zadwórzańskiej danych nie mamy, ale natężenie ruchu również jest tam spore, bo to dojazd do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, marketów oraz do osiedli. Wielu kierowców, chcąc z Zasania pojechać w stronę Jarosławia, wybiera właśnie ten przejazd.

Zarówno obwodnica, czyli Aleja Wolności, jak i ul. Zadwórzańska, objęte były 5-letnim okresem trwałości projektu. To oznaczało, że przez taki okres czasu – licząc od daty oddania dróg do użytku – nie była możliwa żadna ich przebudowa. A tylko ona wchodzi w grę, aby skrzyżowanie stało się bezpieczniejsze. Rozważane są dwa warianty: montaż sygnalizacji świetlnej albo wybudowanie pasa dla aut włączających się do ruchu, kosztem zielonej wysepki rozdzielającej oba pasy ruchu. Miasto przychyla się do tej drugiej opcji.

Reklama

 

Zrobią, ale kiedy?

– Do niedawna rzeczywiście budowa pierwszej części obwodnicy objęta była jeszcze okresem trwałości projektu, więc niewiele mogliśmy zrobić ze skrzyżowaniem, na które skarżą się kierowcy – przyznaje Witold Wołczyk, rzecznik Urzędu Miejskiego w Przemyślu. – Najprostsze i możliwe do zrealizowania rozwiązanie to utworzenie na wyjeździe z ulicy Zadwórzańskiej do Alei Wolności tak zwanego lewoskrętu, kosztem istniejącej obecnie wysepki rozdzielającej pasy ruchu – mówi.

Ze słów rzecznika wynika niestety, że jest to kwestia bliżej nieokreślonej przyszłości. Raczej nie stanie się to w najbliższych miesiącach. – Wprowadzenie takiego pomysłu w życie wiąże się naturalnie z kosztami, stąd trudno określić precyzyjnie kiedy będzie to możliwe – zaznacza W. Wołczyk.

Biorąc jednak pod uwagę bezpieczeństwo kierowców, władze miasta powinny się nad tym problemem pochylić jak najszybciej.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Adler - niezalogowany 2018-04-04 19:43:44

     Tak wyjazd jest bardzo trudny dla uposledzonych kierowcow.W tym miejscu jada na czuja bokujac zjazd pojazdom  z drogi  z pierszenstwem przejazdu.Mam videorejastrator i niebawem upublikuje film jak jezdza kierowcy majacy prawo jazdy/wiele zdazen nadaje sie do policji w trybie mandatowym.Kiedys byl poruszony temat RPR i bylo  duzo dyskusji.Prosze pojechac na ulice wylotowe z miasta ,a mozna sie przekonac jak szanowane jest bezpieczenstwo.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    tz - niezalogowany 2018-04-04 19:46:54

    Takie rzeczy tylko w Przemyślu. Zakazać skrętu w lewo, ustawić bariery ochronne i poprosić projektanta o wyjaśnienie sprawy i pokrycie wszelkich szkód dotychczas powstałych na tym skrzyżowaniu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    steve wonder - niezalogowany 2018-04-04 20:16:43

    Co tam jest niebezpiecznego????Wystarczy zatrzymać się po wyjeździe z Zadworzańskiej między pasami ruchu i widoczność jest idealana !!! 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama