W związku z epidemią koronawirusa tradycyjne przejście bębniarzy ulicami miasta nie mogło się odbyć. Mieszkańcy, za podszeptem przeworskiego magistratu, wzięli sprawę we własne ręce, wyszli na balkony, do okien i sprawili, że tradycji stało się zadość. Przedstawiamy nagrania z tego budującego wydarzenia!
W Wielki Czwartek i Wielki Piątek Przeworsk bębnami rozbrzmiewa od wielu lat. W tym roku w obliczu trwającej epidemii ten oryginalny zwyczaj mocno związany z historią miasta miał zostać zarzucony. Nie pozwolili na to mieszkańcy, którzy o 16 licznie odpowiedzieli na apel urzędu miasta i wyszli na balkony, do okien i na ogrody i uderzając drewnianym łyżkami w garnki oznajmili, że mimo trudnych czasów triduum paschalne właśnie się rozpoczęło. Brawo Przewrosk!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze