Reklama

Trwa policyjna akcja „PASY”

28/06/2016 14:30

Dzisiaj na podkarpackich drogach policjanci prowadzą akcję pod kryptonimem „PASY”. Policjanci szczególną uwagę zwracają na zapięte pasy bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów.

– Obowiązek zapinania pasów jest często łamany przez kierujących oraz ich pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy, że zapięte pasy bezpieczeństwa mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet śmiercią podczas wypadku drogowego – wskazuje policja.

Funkcjonariusze będą kontrolować samochody głównie pod kątem wywiązywania się z obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów. – Kontrole drogowe będą obejmowały również aspekt bezpieczeństwa przewozu dzieci, a w szczególności prawidłowego użycia fotelików dla dzieci – zapowiadają.

Za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa przez kierującego grozi mandatem w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Pieszy kierowca - niezalogowany 2016-06-28 22:11:55

    Jest to akcja przyjemna i bezpieczna w przeciwieństwie do patrolu pieszego w godzinach wieczornych nad Sanem w Przemyślu, którego (patrolu) i tak mieszkańcy nie uraczą.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kierowca bombowca - niezalogowany 2016-06-29 12:29:20

    Takie akcje z pasami oraz trzezwoscia powinny byc bardzo czesto. Zamiast wyrywkowo wylapywac kogo popadnie na suszarce mogli by organizowac wiecej takich akcji. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama