Dzisiaj na podkarpackich drogach policjanci prowadzą akcję pod kryptonimem „PASY”. Policjanci szczególną uwagę zwracają na zapięte pasy bezpieczeństwa przez kierowców i pasażerów.
– Obowiązek zapinania pasów jest często łamany przez kierujących oraz ich pasażerów, którzy nie zdają sobie sprawy, że zapięte pasy bezpieczeństwa mogą uchronić przed poważnym urazem, utratą zdrowia, a nawet śmiercią podczas wypadku drogowego – wskazuje policja.
Funkcjonariusze będą kontrolować samochody głównie pod kątem wywiązywania się z obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów. – Kontrole drogowe będą obejmowały również aspekt bezpieczeństwa przewozu dzieci, a w szczególności prawidłowego użycia fotelików dla dzieci – zapowiadają.
Za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa przez kierującego grozi mandatem w wysokości 100 złotych oraz 2 punktami karnymi.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Jest to akcja przyjemna i bezpieczna w przeciwieństwie do patrolu pieszego w godzinach wieczornych nad Sanem w Przemyślu, którego (patrolu) i tak mieszkańcy nie uraczą.
Takie akcje z pasami oraz trzezwoscia powinny byc bardzo czesto. Zamiast wyrywkowo wylapywac kogo popadnie na suszarce mogli by organizowac wiecej takich akcji.
Jest to akcja przyjemna i bezpieczna w przeciwieństwie do patrolu pieszego w godzinach wieczornych nad Sanem w Przemyślu, którego (patrolu) i tak mieszkańcy nie uraczą.
Takie akcje z pasami oraz trzezwoscia powinny byc bardzo czesto. Zamiast wyrywkowo wylapywac kogo popadnie na suszarce mogli by organizowac wiecej takich akcji.