W tym roku pod hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda!” z Korzeńca w gminie Bircza, przy drodze na Łazy, do świątyni parafialnej w Birczy 6 grudnia wyruszył barwny i rozśpiewany Orszak Trzech Króli. Była to już druga taka inicjatywa na terenie gminy.
W birczańskim kościele uczestnicy pochodu, podążający za konnym zaprzęgiem i wyposażeni w okolicznościowe korony, oddali cześć nowo narodzonemu Dzieciątku.
Również tu obejrzeć można było[paywall] krótkie okolicznościowe jasełka, połączone z koncertem kolęd. Za te elementy wydarzenia odpowiadali uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Birczy.
Z kolei podczas przemarszu orszaku za akcenty muzyczne odpowiedzialni byli instrumentaliści wespół z organistą.
Maszerującym w korowodzie mieszkańcom towarzyszyli też policjanci, strażacy OSP z Leszczawy i Birczy oraz członkowie birczańskiej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, dbając o zapewnienie bezpieczeństwa podczas przejścia.
– Dziękuję za publiczne wyznanie wiary, które w naszych czasach jest szczególnie ważne i potrzebne – zwrócił się do mieszkańców po wydarzeniu dziekan dekanatu birczańskiego, proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki w Birczy ks. prałat Stanisław Kot, zapraszając już teraz na przyszłoroczny orszak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze