Reklama

Trzej królowie oddali pokłon Dzieciątku [ZDJĘCIA]

W tym roku pod hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda!” z Korzeńca w gminie Bircza, przy drodze na Łazy, do świątyni parafialnej w Birczy 6 grudnia wyruszył barwny i rozśpiewany Orszak Trzech Króli. Była to już druga taka inicjatywa na terenie gminy.

W birczańskim kościele uczestnicy pochodu, podążający za konnym zaprzęgiem i wyposażeni w okolicznościowe korony, oddali cześć nowo narodzonemu Dzieciątku.

Również tu obejrzeć można było[paywall] krótkie okolicznościowe jasełka, połączone z koncertem kolęd. Za te elementy wydarzenia odpowiadali uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Birczy.

Z kolei podczas przemarszu orszaku za akcenty muzyczne odpowiedzialni byli instrumentaliści wespół z organistą.

Maszerującym w korowodzie mieszkańcom towarzyszyli też policjanci, strażacy OSP z Leszczawy i Birczy oraz członkowie birczańskiej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, dbając o zapewnienie bezpieczeństwa podczas przejścia.

– Dziękuję za publiczne wyznanie wiary, które w naszych czasach jest szczególnie ważne i potrzebne – zwrócił się do mieszkańców po wydarzeniu dziekan dekanatu birczańskiego, proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki w Birczy ks. prałat Stanisław Kot, zapraszając już teraz na przyszłoroczny orszak.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama