Reklama

Uczniowie z Krasiczyna pobili rekord Guinnessa

04/06/2016 17:03

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Świetej. Jadwigi Królowej w Krasiczynie mają swój udział w ustanowieniu kolejnego rekordu Guinnessa. W ramach programu Śniadanie Daje Moc uczestniczyli w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania, która okazała się inicjatywą na ogromną skalę nie tylko z nazwy. Małych rekordzistów rozpiera dziś radość i duma.

6 listopada 2015 r. 6778 uczniów szkół podstawowych w całej Polsce podjęło niecodzienne wyzwanie. Zainspirowani przez opiekunów postanowili ustanowić nowy rekord Guinnessa w [paywall]największej lekcji gotowania zdrowego śniadania organizowanej w ramach programu „Śniadanie Daje Moc”, a jednocześnie zwrócić uwagę świata na potrzebę racjonalnego, regularnego odżywiania się, w tym codziennego spożywania śniadania. Komisja Rekordów Guinnessa w Wielkiej Brytanii oficjalnie potwierdziła ustanowienie rekordu zdrowego gotowania. Ostatni w tej kategorii należał do Chińczyków, a jeszcze wcześniejszy do znanego brytyjskiego kucharza, autora książek i programów kulinarnych – Jamiego Olivera. W polskiej próbie wzięło udział o 444 uczestników więcej aniżeli w Chinach (Chińczycy lepili tradycyjne pierożki).

Przed podjęciem decyzji o uznaniu śniadaniowego rekordu eksperci musieli zweryfikować m.in. dziesiątki godzin nagrań wideo, setki zdjęć, drobiazgowe oświadczenia świadków i stewardów oraz listy obecności uczestników (dokumentacja ważyła 90 kilogramów). Po jej przeanalizowaniu komisja ogłosiła pomyślny dla Polski werdykt, tym samym lekcja gotowania zdrowego śniadania, w której wzięli udział m.in. uczniowie z Krasiczyna trafi do Księgi rekordów Guinnessa.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama