Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Świetej. Jadwigi Królowej w Krasiczynie mają swój udział w ustanowieniu kolejnego rekordu Guinnessa. W ramach programu Śniadanie Daje Moc uczestniczyli w największej lekcji gotowania zdrowego śniadania, która okazała się inicjatywą na ogromną skalę nie tylko z nazwy. Małych rekordzistów rozpiera dziś radość i duma.
6 listopada 2015 r. 6778 uczniów szkół podstawowych w całej Polsce podjęło niecodzienne wyzwanie. Zainspirowani przez opiekunów postanowili ustanowić nowy rekord Guinnessa w [paywall]największej lekcji gotowania zdrowego śniadania organizowanej w ramach programu „Śniadanie Daje Moc”, a jednocześnie zwrócić uwagę świata na potrzebę racjonalnego, regularnego odżywiania się, w tym codziennego spożywania śniadania. Komisja Rekordów Guinnessa w Wielkiej Brytanii oficjalnie potwierdziła ustanowienie rekordu zdrowego gotowania. Ostatni w tej kategorii należał do Chińczyków, a jeszcze wcześniejszy do znanego brytyjskiego kucharza, autora książek i programów kulinarnych – Jamiego Olivera. W polskiej próbie wzięło udział o 444 uczestników więcej aniżeli w Chinach (Chińczycy lepili tradycyjne pierożki).
Przed podjęciem decyzji o uznaniu śniadaniowego rekordu eksperci musieli zweryfikować m.in. dziesiątki godzin nagrań wideo, setki zdjęć, drobiazgowe oświadczenia świadków i stewardów oraz listy obecności uczestników (dokumentacja ważyła 90 kilogramów). Po jej przeanalizowaniu komisja ogłosiła pomyślny dla Polski werdykt, tym samym lekcja gotowania zdrowego śniadania, w której wzięli udział m.in. uczniowie z Krasiczyna trafi do Księgi rekordów Guinnessa.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze