Około 50 osób – uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach w gminie Medyka – wzięło udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Akcję organizuje i jej patronuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. Na naszym terenie alfą i omegą tej absolutnie wyjątkowej inicjatywy jest Małgorzata Stec, nauczycielka z SP w Siedliskach, członkini Pokojowego Patrolu WOŚP.
Fantomy do akcji bicia rekordu podstawówka w Siedlisk otrzymała wprost od J. Owsiaka. Jak co roku przedsięwzięcie trwało pół godziny i rozpoczęło się w samo południe. Odbyło się zgodnie z zasadami resuscytacji, czyli „zestawie” podstawowych czynności ratowniczych stosowanych przy nagłym zatrzymaniu krążenia, które polega na naprzemiennym wykonywaniu 30 uciśnięć klatki piersiowej i 2 oddechów ratowniczych. Celem jest podtrzymanie krążenia krwi i dostarczenie tlenu do mózgu do czasu przybycia profesjonalnej pomocy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze