Reklama

Uczyli się, jak ratować życie. Kolejna edycja absolutnie wyjątkowej akcji [ZDJĘCIA, WIDEO]


Około 50 osób – uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Siedliskach w gminie Medyka – wzięło udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.


Akcję organizuje i jej patronuje Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. Na naszym terenie alfą i omegą tej absolutnie wyjątkowej inicjatywy jest Małgorzata Stec, nauczycielka z SP w Siedliskach, członkini Pokojowego Patrolu WOŚP.

Fantomy do akcji bicia rekordu podstawówka w Siedlisk otrzymała wprost od J. Owsiaka. Jak co roku przedsięwzięcie trwało pół godziny i rozpoczęło się w samo południe. Odbyło się zgodnie z zasadami resuscytacji, czyli „zestawie” podstawowych czynności ratowniczych stosowanych przy nagłym zatrzymaniu krążenia, które polega na naprzemiennym wykonywaniu 30 uciśnięć klatki piersiowej i 2 oddechów ratowniczych. Celem jest podtrzymanie krążenia krwi i dostarczenie tlenu do mózgu do czasu przybycia profesjonalnej pomocy.

Reklama

 

Szerzej w papierowym wydaniu ŻP.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 16/10/2025 20:38
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama
Reklama