19 maja w pałacu i w parku Dzieduszyckich w Zarzeczu odbyła się nietypowa majówka, w której udział wzięło 100 osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych.
Organizatorem imprezy był Środowiskowy Dom Samopomocy w Zalesiu wraz z filią w Łapajówce, a także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zarzeczu. – Niech ta majówka będzie miłym wspomnieniem dla was. Cieszę się, że jest was tak wielu, że tworzycie jedną rodzinę – mówił na otwarciu imprezy sekretarz gminy Zarzecze Tadeusz Kiełbowicz. – Bardzo jestem rad z takiej formy[paywall] spotkania. Pogoda jest wspaniała, myślę, że humory także dopisują. Tym bardziej że będzie nam przygrywał zespół muzyczny zorganizowany przez sołtysów Piotra Szklarza z Maćkówki i Józefa Skałubę z Zarzecza – mówiła z kolei Anna Krzeszowska-Gwóźdź, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zarzeczu. – Dla naszych podopiecznych i nie tylko dla nich przygotowaliśmy wiele atrakcji. Wśród nich poczęstunek, grill, śpiewy i tańce, zabawy z harcerzami, spacer z kijkami nordic walking po pięknym parku, możliwość przepłynięcia łódką po stawie, wizyta historycznej grupy rekonstrukcyjnej – wylicza Anna Paczkowska, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Zalesiu. W czasie majówki działał też punkt, w którym można było zmierzyć ciśnienie i poziom glukozy we krwi, ponadto specjalnych porad związanych z rehabilitacją udzielała fizjoterapeutka.
Sponsorami majówki były firmy: Bamal, Delikatesy Centrum w Zarzeczu, Limar z Przeworska.

W czasie majówki można było zmierzyć sobie ciśnienie krwi i poziom cukru.

Jedną z atrakcji majówki była możliwość pływania łódką po stawie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze