Reklama

Udana majówka w zarzeckim parku

07/06/2016 07:35

19 maja w pałacu i w parku Dzieduszyckich w Zarzeczu odbyła się nietypowa majówka, w której udział wzięło 100 osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych.

Organizatorem imprezy był Środowiskowy Dom Samopomocy w Zalesiu wraz z filią w Łapajówce, a także Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zarzeczu. – Niech ta majówka będzie miłym wspomnieniem dla was. Cieszę się, że jest was tak wielu, że tworzycie jedną rodzinę – mówił na otwarciu imprezy sekretarz gminy Zarzecze Tadeusz Kiełbowicz. – Bardzo jestem rad z takiej formy[paywall] spotkania. Pogoda jest wspaniała, myślę, że humory także dopisują. Tym bardziej że będzie nam przygrywał zespół muzyczny zorganizowany przez sołtysów Piotra Szklarza z Maćkówki i Józefa Skałubę z Zarzecza – mówiła z kolei Anna Krzeszowska-Gwóźdź, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zarzeczu. – Dla naszych podopiecznych i nie tylko dla nich przygotowaliśmy wiele atrakcji. Wśród nich poczęstunek, grill, śpiewy  i tańce, zabawy z harcerzami, spacer z kijkami nordic walking po pięknym parku, możliwość przepłynięcia łódką po stawie, wizyta historycznej grupy rekonstrukcyjnej – wylicza Anna Paczkowska, kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Zalesiu. W czasie majówki działał też punkt, w którym można było zmierzyć ciśnienie i poziom glukozy we krwi, ponadto specjalnych porad związanych z rehabilitacją udzielała fizjoterapeutka.

Sponsorami majówki były firmy: Bamal, Delikatesy Centrum w Zarzeczu, Limar z Przeworska.

Reklama


W czasie majówki można było zmierzyć sobie ciśnienie krwi i poziom cukru.


Jedną z atrakcji majówki była możliwość pływania łódką po stawie.


red.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama