Reklama

Unia Fredropol zwyciężyła rzutem na taśmę

20/08/2022 09:39

Zawodnicy Unii Fredropol świetnie rozpoczęli nowy sezon przemyskiej klasy A. Na inaugurację pokonali na własnym stadionie GKS Viking Orły 2:1. Decydującego gola na wagę trzech punktów zdobył w 88. minucie Piotr Kielar.

W niedzielne popołudnie we Fredropolu spotkały się dwa zespoły, które celują w czołowe lokaty na koniec tych rozgrywek. Unia to wicemistrz klasy A z poprzedniego sezonu, która wzmocniła się piłkarzami takimi jak: Mateusz Fudali, Karol Furman, Piotr Brajczewski czy Piotr Kielar. Po drugiej stronie mieliśmy zaś ekipę z Orłów, czylispadkowicza z ligi okręgowej. Są oni jednym z faworytów do awansu i ponownego zagoszczenia w V lidze. Do drużyny przybyli: Paweł Sedlaczek, Damian Kobrzyński, Mateusz Król oraz Bartłomiej Ostrach.

Początek spotkania to groźne sytuacje pod obiema bramkami. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli jednak zawodnicy trenera Grzegorza Kowalskiego. W 18. min meczu Kamil Podbilski zagrał piłkę do Piotra Kielara, a ten skierował futbolówkę do siatki. Kilka minut później mogło być już 1:1, ale doskonałej sytuacji nie wykończył Michał Włoch, który przestrzelił z kilku metrów. W 38. min błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Hubert Jucha, strzelając wyrównującego gola.

Reklama

Po zmianie stron wiele na boisku się nie zmieniło. Obie drużyny co chwilę atakowały bramkę rywali, marnując dogodne okazje. W końcu w 88. min Fredropol rozegrał bliźniaczą akcję do tej z pierwszej połowy, która zakończyła się golem. Ponownie Kamil Podbilski podał piłkę do Piotra Kielara, a ten wyszedł sam na sam z bramkarzem, którego pewnie pokonał, wyprowadzając tym samym swój zespół na prowadzenie. W doliczonym czasie gry również nie brakowało emocji i groźnych strzałów obu ekip, ale wynik już się nie zmienił.


O swoich pierwszych wrażeniach po tym spotkaniu opowiedział trener Unii Fredropol Grzegorz Kowalski: – To był dobry mecz. Było dużo walki z obu stron. Wiemy, że drużyna Orłów jest mocno wzmocniona i była przed sezonem brana jako pretendent do awansu, ale my wykonaliśmy plan na 100% i nie poddamy się w kolejnych meczach – stwierdził.

Reklama


UKS Unia Fredropol – GKS Viking Orły 2:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Kielar 18. min, 1:1 Jucha 38. min, 2:1 Kielar 88. min.
Unia: Kurzyński – M. Podbilski (79. Pająk), Madziar, Lis, Sowa (85. Pawliszak) – Sielski, Furman (81. Gierczak), Fudali (77. Kazimierz), K. Podbilski, Sienkiewicz – Kielar (90. Hałek).
Viking: Wojdyła – Kiernozek, Jaroch, Bącal (65. Gorczyca), Ostrach (65. Król) – Włoch, Demeńczuk (46. Tyrawski), Przytuła, Jucha – Sedlaczek, Kobrzyński.
Sędziował: Ireneusz Małysz (Przemyśl). Żółte kartki: Gorczyca, Kielar.
Widzów: 100.


AK
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama