Zawodnicy Unii Fredropol świetnie rozpoczęli nowy sezon przemyskiej klasy A. Na inaugurację pokonali na własnym stadionie GKS Viking Orły 2:1. Decydującego gola na wagę trzech punktów zdobył w 88. minucie Piotr Kielar.
W niedzielne popołudnie we Fredropolu spotkały się dwa zespoły, które celują w czołowe lokaty na koniec tych rozgrywek. Unia to wicemistrz klasy A z poprzedniego sezonu, która wzmocniła się piłkarzami takimi jak: Mateusz Fudali, Karol Furman, Piotr Brajczewski czy Piotr Kielar. Po drugiej stronie mieliśmy zaś ekipę z Orłów, czylispadkowicza z ligi okręgowej. Są oni jednym z faworytów do awansu i ponownego zagoszczenia w V lidze. Do drużyny przybyli: Paweł Sedlaczek, Damian Kobrzyński, Mateusz Król oraz Bartłomiej Ostrach.
Początek spotkania to groźne sytuacje pod obiema bramkami. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli jednak zawodnicy trenera Grzegorza Kowalskiego. W 18. min meczu Kamil Podbilski zagrał piłkę do Piotra Kielara, a ten skierował futbolówkę do siatki. Kilka minut później mogło być już 1:1, ale doskonałej sytuacji nie wykończył Michał Włoch, który przestrzelił z kilku metrów. W 38. min błąd defensywy gospodarzy wykorzystał Hubert Jucha, strzelając wyrównującego gola.
Po zmianie stron wiele na boisku się nie zmieniło. Obie drużyny co chwilę atakowały bramkę rywali, marnując dogodne okazje. W końcu w 88. min Fredropol rozegrał bliźniaczą akcję do tej z pierwszej połowy, która zakończyła się golem. Ponownie Kamil Podbilski podał piłkę do Piotra Kielara, a ten wyszedł sam na sam z bramkarzem, którego pewnie pokonał, wyprowadzając tym samym swój zespół na prowadzenie. W doliczonym czasie gry również nie brakowało emocji i groźnych strzałów obu ekip, ale wynik już się nie zmienił.
O swoich pierwszych wrażeniach po tym spotkaniu opowiedział trener Unii Fredropol Grzegorz Kowalski: – To był dobry mecz. Było dużo walki z obu stron. Wiemy, że drużyna Orłów jest mocno wzmocniona i była przed sezonem brana jako pretendent do awansu, ale my wykonaliśmy plan na 100% i nie poddamy się w kolejnych meczach – stwierdził.
UKS Unia Fredropol – GKS Viking Orły 2:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Kielar 18. min, 1:1 Jucha 38. min, 2:1 Kielar 88. min.
Unia: Kurzyński – M. Podbilski (79. Pająk), Madziar, Lis, Sowa (85. Pawliszak) – Sielski, Furman (81. Gierczak), Fudali (77. Kazimierz), K. Podbilski, Sienkiewicz – Kielar (90. Hałek).
Viking: Wojdyła – Kiernozek, Jaroch, Bącal (65. Gorczyca), Ostrach (65. Król) – Włoch, Demeńczuk (46. Tyrawski), Przytuła, Jucha – Sedlaczek, Kobrzyński.
Sędziował: Ireneusz Małysz (Przemyśl). Żółte kartki: Gorczyca, Kielar.
Widzów: 100.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze