Obfite opady śniegu dają się we znaki służbom odpowiedzialnym za odśnieżania Przemyśla. Choć w użyciu jest cały dostępny sprzęt, śnieg nadal zalega na drogach i chodnikach.
Dziś, 11 lutego, na pomoc ruszyli pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Urzędu Miejskiego w Przemyślu.
✔ PWiK zajął się odśnieżanim jezdni i przystanków autobusowych.
✔ Urzędnicy – pomagali w usuwaniu śniegu na starówce.
✔ Właściciele nieruchomości – odśnieżanie chodnika wzdłuż posesji, posypanie śliskich powierzchni solą lub piaskiem i usuwanie sopli to z kolei wasz obowiązek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Urzędników zostawcie w spokoju, lepiej żeby doglądali obiektów, ale lepiej niż lodowiska.
Brawo.To może taką akcję zrobi Przemyska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Osiedle Rycerskie zasypane, uliczki nieprzejezdne i nie ma gdzie zaparkować aut - a pracownicy siedzą zadowoleni w biurze. Może mieszkańcy czynsz będą płacić tylko za letnie dni. PRL się skończył w 1989 i to dzięki mieszkańcom macie bardzo drodzy nieszczęśliwi pracownicy PSM pobory. Może najwyższa pora zacząć uczciwie pracować (chociaż wyjątkiem w całej tej grupie wzajemnej adoracji są Panie sprzątające - szacunek dla Was)
Niech nie zapomną o deptaku nad Sanem i schodami bo się zabić można . Deptak był odśnieżony tylko raz a schody wcale .
Za PRL to miasto było odśnieżane całymi dniami .
Za PRL i w latach 90 Rycerskie mozna bylo dac za przyklad... teraz to koszmar... Widze, ze nie tylko ja jestem zdania, ze pracowników Administracji najwyzsza pora wymienic... a szczegolnie przymadrowata Pania Administrator od siedniu bolesci...
A może w końcu posłowie odpowiedzą co się stało z projektem zmieniającym przepisy nakładające obowiązek sprzątania miejskich chodników przez właścicieli prywatnych posesji? I jeszcze posypywana ich piaskiem lub solą? A kto za to zapłaci?Był bodajże projekt zmniejszający podatek od nieruchomości i co? Nie mieliście czasu zająć się tym tematem?Wszyscy zainteresowani powinni wiedzieć że nie ma przymusu pracy bez wynagrodzenia, jest to sprzeczne z EKPCz /Europejską Konwencją Praw Człowieka / dokładnie z art.4 który strona polska ratyfikowała i uznała za obowiązujący.https://www.rpo.gov.pl/pliki/1139855962.pdf Chodniki są własnością miasta, miasto zatrudnia i opłaca ludzi w celu ich właściwego utrzymania. Dzielenie miejskich chodników na takie które podlegają sprzątaniu przez miasto i scedowanie inną ich część do utrzymania poprzez zmuszanie do bezpłatnej pracy właścicieli posesji jest sprzeczne z prawem unijnym.Proponuję właścicielom posesji zmuszanych do niewolniczej, bezpłatnej pracy wynajęcie kancelarii prawnej i wniesienie pozwu przeciwko miastu czy raczej przeciwko państwu z uwagi że przepis ogólnokrajowy wprowadzony jeszcze za poprzedniego ustroju. Liczenie na posłów jest naiwnością w najwyższej skali.
Śmieszne, żeby odśnieżać schody nad San, kiedy nie ma komu chodników odśnieżać ;) Te schody to są widzimisię.
Nie pozdrawiamy zarządców z ul.Glazera uliczki między blokami istna tragedia! Jeździ traktor raz na ruski rok niby spycha śnieg którego w ogóle z drogi nie ubywa ani dzisiaj ani tydzień szybciej. Zima zaskoczyła a pracować nie ma komu! Parkingi toną w śniegu, autem nie idzie wyjechać uliczkami pod blokami na główną drogę bo jest metr śniegu. Szkoda, że Panowie siedzą i nie robią nic bo po co! Wyjątkiem są Panie sprzątające, które naprawdę od rana chodzą i to dzięki Paniom można chociażby wyjść spokojnie z klatek schodowych. Szkoda, że czynsz wysoki a śniegu i problemu z parkingami i dróżkami w taką zimę nie ma komu rozwiązać.
Śnieg , śnieg a co pod sniegiem , syf i malaria nieprawdopodony brud , jeden śmietnik. Widziałem ten "piękny "krajobraz Przemyśla dzień przed pierwszym opadem śniegu , zrobiłem kilka zdjęć z ulicznego śmietniska głównie dziesiątek opróżnionych flaszek po wódce i napojach a gdzie ? , na ulicy Rokitniańskiej bezpośrednio obok okropnego muru dawnej ruiny czyli Pomony . Na drugi dzień sypnął śnieg i posprzątane na kilka tygodni. Zobaczymy co po zimie jak zacznie Bakun wyliczać pozimowe straty , koszty tzw odśnieżania , znowu nie będzie pieniędzy na poziomowe sprzątanie , zamiatanie ulic czy chodników , no może za wyjątkiem Rynku i ich patrona krasnala szwejka. Ale jacy wyborcy ,taka "wadza", jaki pan taki kram.
A dlaczego tylko pracownicy PWIK do odśnieżania zostali wysłani ????? gdzie Zarząd dróg miejskich ( czy oni tylko są do sprawdzania oplat za parkowanie pojazdow ) dlaczego pracownicy mzk nie odśnieżają przystankow, albo pracownicy MPEC, PGK, PGM, Urzędu miejskiego, radni czy Straż miejska przecież tacy sami mężczyźni ( dwie ręce, dwie nogi czym się różnią!) A moze trzeba przyjrzec sie jak i komu wydawane są dary w mopsie??? Może niektórym żeby wydać 40 kg cukru nalezaloby wyslac na 8h pracy społecznej (np. do odśnieżania chodników czy przystanków) czy władza tego nie widzi, że na Mickiewicza zostawiają fury i idą na nogach do mopsu po dary ......
Kazanów-okolice bloku przy ul.Opalińskiego 19 a,Paderewskiego 10a były do tej pory regularnie odśnieżane już w godzinach 5.00-6.00- klatki w tych blokach pachnące od samego rana.Po zmianie pani sprzątającej, chodniki nie odśnieżone jeszcze o godzinie 9.00 a klatki schodowe myte raz w tygodniu i to do wysokości I piętra.
,Ale propaganda jak urzędnicy odśnieżają i PEWiK to pewnie dlatego już zapowiadają podwyżkę wodyp
No a wojsko i np więźniowie mają się dobrze
nie widziałem efektów ich pracy ,tak jak nie widzę odśnieżonych chodników w wielu miejscach tego miasta a są to chodniki należące do miasta ......lub kościołów .ale tam panowie ze straży miejskiej nie zaglądają ....
Czy ktos jeszcze nad tym wszystkim w naszym miescie panuje?
W tym miescie chyba nad tym wszystkim nie panuje juz nikt
Do KIKJak d. sprzed kompa nie ruszasz a mamusia jedzenie i picie dostarcza to dla ciebie śmieszne.Niektórzy muszą wycjodxić z domu.
Wojciechu! Przestańcie jaja sobie robić z ludzi i weźcie się za od§nieżanue miwsta.
Na pocieszenie powiem wam że w takim prawie 4 razy wiekszym Rzeszowie jest podobnie, gdzie jest mieszkanców prawie 200 tys. Ludzie sie denerwują
To jeszcze nic w takim Rzeszowie 4 razy wiekszym z prawie 200 tys mieszkanców jest podobnie jak w waszym małym zaniedbanym miescie
Kolego z PWIK.Zarzad dróg miejskich to fikcyjna instytucja, z jakim kokwiek problem do nich się zglosisz odsyłaja Cię do kogoś innego i jeszcze chętnie podają numery telefonów:) A co do odśnieżania to są na to pieniądze w budżecie i odpowiedni podwykonawcy ( tak usłyszałem przez tel w ZDM ) A wracając do tematu zwróć kolego uwagę na odśnieżanie przystanków!!!! Odśnieżona tylko mała dziurka na szerokość wiaty przystankowej!!!! Żyje w Przemyślu od urodzenia czyli ponad 40 lat,kiedyś przystanki były MZK jak pamiętam nigdy do autobusu nie musiałem skakać przez zaspy po kolana, przystanki zawsze były oczyszczone do plytek chodnikowych lub lastrikowych( jeśli takowe w mieście pamietasz) na całej długości zatoki ( około 35 m) Druga sprawa, każdy właściciel prywatnej posesji odpowiada za miejski chodnik, który przylega do jego posesji i w przypadku nie odśnieżania tego traktu dostanie mandat, więc dlaczego SM nie odkłada mandatami służb odpowiedzialnych za miejskie chodniki???? Może tak pan prezydent pociągnie w końcu do odpowiedzialności odpowiadajacych za to ludzi????? Pozdrawiam ( jeszcze przemyslanin) .....
Na fejsbuku, opowiada że wszystko cacy i ma multum zwolenników i obrońców
Panie prezydencie miasta Przemyśla,proszą się przejechać mostem Brama Przemyska i zobaczyć ile ton śniegu na nim zalega.Mam nadzieję,że nie przeprowadza Pan testu wytrzymałości tego mostu,jeszcze trochę dopada,a zostanie tylko po jednym pasie w obie strony,a most w którymś momencie nie wytrzyma , liny mogą puścić i tragedia gotowa.
To jest Prezydent? To jest d.....a nie Prezydent!!!Tylko TADEUSZOWI się podoba.
co przejechać... niech się pieszo przejdzie, po tych chodnikach na moście!
Odkąd nieudacznik - choć ponoć gorliwy katolik - Kamiński został przewodniczącym i zrobił mężatce dziecko, to w tym mieście już nic nie będzie normalne
Na pewno nie w sypialni jakiejś nie swojej katoliczki mężatki, jak postępowi katolicy z PiS
Gdzie się podziałs wspaniałą formacja WOT jeszcze latem pomagała w usuwaniu skutków powodzi czy tylko są potrzebni do pobierania wymazów
Urzędników zostawcie w spokoju, lepiej żeby doglądali obiektów, ale lepiej niż lodowiska.
Brawo.To może taką akcję zrobi Przemyska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Osiedle Rycerskie zasypane, uliczki nieprzejezdne i nie ma gdzie zaparkować aut - a pracownicy siedzą zadowoleni w biurze. Może mieszkańcy czynsz będą płacić tylko za letnie dni. PRL się skończył w 1989 i to dzięki mieszkańcom macie bardzo drodzy nieszczęśliwi pracownicy PSM pobory. Może najwyższa pora zacząć uczciwie pracować (chociaż wyjątkiem w całej tej grupie wzajemnej adoracji są Panie sprzątające - szacunek dla Was)
Niech nie zapomną o deptaku nad Sanem i schodami bo się zabić można . Deptak był odśnieżony tylko raz a schody wcale .