– Nie odkładaj złożenia eWnioskuPlus o dopłaty na ostatnią chwilę – apeluje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. 15 maja mija termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie i obszarowe.
– W tym roku rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty bezpośrednie i obszarowe wyłącznie za pomocą aplikacji eWniosekPlus – przypomina Mariusz Grzęda, kierownik biura terenowego ARiMR w Przemyślu.
Forma elektroniczna[paywall] obowiązuje od ubiegłego roku, ale w zeszłym – w wyjątkowych sytuacjach – były przyjmowane także wnioski w formie papierowej. W bieżącym naborze można złożyć tylko e-wniosek.
Jak zapewnia agencja, w aplikacji wprowadzono szereg ułatwień i podpowiedzi, przez co stała się ona łatwiejsza w obsłudze. Jednym z ważniejszych udogodnień są komunikaty sygnalizujące błędy, pojawiające się już podczas wypełniania wniosków.
Wnioski można składać przez internet, bez konieczności wychodzenia z domu. W razie jakichkolwiek wątpliwości rolnicy mogą się zgłaszać po pomoc w wypełnianiu e-dokumentów czy w sprawach związanych z obsługą techniczną aplikacji do biur powiatowych ARiMR.
Szczegółowe informacje o aplikacji eWniosekPlus wraz z filmami instruktażowymi znajdują się również na stronie www.arimr.gov.pl, w zakładce „eWniosekPlus”.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie mam na wsi interneta, ale mam świnie i krowy. Jarek co mam zrobić aby dostać na warchlakijakiś +?
Nie mam na wsi interneta, ale mam świnie i krowy. Jarek co mam zrobić aby dostać na warchlakijakiś +?