Wychodząc naprzeciw potrzebom, władze Sieniawy zaapelowały do mieszkańców Rynku, urzędników i pracowników zlokalizowanych w jego obrębie sklepów i punktów usługowych o parkowanie poza nim. Chodzi o to, by nie zajmowali oni na 8 lub więcej godzin miejsc parkingowych w Rynku, z których potrzebują skorzystać osoby przyjeżdżające załatwić swoje sprawunki. Czy to rozwiąże problem?
Zajęte przez większość dnia miejsca parkingowe w Rynku to zdaniem urzędu spore utrudnienie dla mieszkańców gminy, przyjeżdżających na zakupy czy po to, aby załatwić swoje sprawy, jak również dla gości z zewnątrz.
„Wychodzimy z inicjatywą i chcemy dać dobry przykład, stąd raz jeszcze apelujemy do Państwa – pracowników handlu i usług, jak również mieszkańców Rynku” – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta i Gminy Sieniawa.
Gmina zapewnia, że identyczny apel, mający na celu „uwolnienie” zajętych przez długie godziny w ciągu dnia miejsc przeznaczonych dla samochodów, skierowała już do pracowników urzędu.
Urząd prosi też o wyrozumiałość w czwartki, kiedy największy w Sieniawie parking na placu targowym jest niedostępny ze względu na dzień handlowy i wiążące się z nim wyłączenie go z użytku.
„Prosimy w tym dniu o wyrozumiałość, bo na pewno w Rynku będzie wtedy bardziej tłoczno” – apeluje gmina.
W kwestii parkingów i niedosytu w zakresie miejsc postojowych pewnym światełkiem w tunelu jest oddany jakiś czas temu do użytku parking przy hali sportowej im. Dariusza Michalskiego, którego budowa kosztowała samorząd 149 tys. 248,06 zł. Z pewnością jest on odpowiedzią na potrzeby lokalnej społeczności. Dzięki inwestycji udało się wygospodarować kilka dodatkowych miejsc parkingowych, co ułatwia zmotoryzowanym dostęp do pobliskich punktów usługowych, handlowych, a w szczególności do obiektu sportowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze