Reklama

VIII Olimpiada najmłodszych [GALERIA]

11/06/2017 17:00

W sobotę, 3 czerwca, w Hali Sportowej Przemyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji po raz ósmy zapłonął olimpijski znicz – symbol Przemyskiej Olimpiady Przedszkolaków.

Znicz, sędziowie, ekipy techniczne, zabezpieczenie medyczne, dziesięcioosobowe reprezentacje zawodników z przemyskich przedszkoli, fotoreporterzy, medale – wszystko było jak na najprawdziwszej olimpiadzie. Wystarczyło popatrzeć na buzie startujących cztero- i pięciolatków. Emocje były ogromne, nawet[paywall] przy tak, wydawałoby się, prostych dyscyplinach, jak rzut woreczkiem do okręgu czy ćwiczenia ze skakanką, a co dopiero przy sztafecie. Nie ma się, co dziwić, bo jak tu nie przeżywać startu w olimpiadzie, kiedy trybuny pełne rodziców, koledzy dopingują na całe gardło, a sędziowie śledzą każdy ruch i zapisują punkty. Na szczęście pomiędzy dyscyplinami były przerwy na występy taneczne tancerzy Szkoły Tańca „A-Z” i wtedy zawodnicy mogli skorzystać z regeneracyjnych posiłków i napoi, a także pozbyć się nadmiernych emocji. Na koniec przyszedł czas na medale i wtedy się okazało, że liczył się wspólny wysiłek całej drużyny.

W VIII Przemyskiej Olimpiadzie Przedszkolaków udział wzięły reprezentacje z przedszkoli numer: 2, 3, 7, 11, 12, 14, 16 oraz z przedszkoli „Omnibusek”, „Mały Nazaret” i „Kraina Odkrywców”. Organizatorami były: Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Ziemi Przemyskiej oraz Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Kazanów”, a patronat honorowy nad wydarzeniem sprawował prezydent Przemyśla.
J.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama