Maj jest wyjątkowym miesiącem dla przemyskiej uczelni. Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu obchodzi bowiem jubileusz 25-lecia istnienia. Tę wyjątkową rocznicę pragnie uczcić na kilka sposobów.
W środę, 13 maja, o g. 15 organizuje II Forum Współpracy PANS w Przemyślu z polskimi organizacjami działającymi za granicą. Program wydarzenia przewiduje dwa panele dyskusyjne: „Współpraca z Polonią i Polakami żyjącymi za granicą. Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość”, wystąpienia okolicznościowe i podziękowania współpracującym od wielu lat z uczelnią przedstawicielom zagranicznych podmiotów.
Dzień później w Zamku Kazimierzowskim odbędzie się główna uroczystość jubileuszowa (o g. 11.30), którą o g. 10 poprzedzi msza św. w archikatedrze przemyskiej.
Kolejnym punktem obchodów będą juwenalia, które odbędą się w sobotę, 16 maja. Część pierwsza rozpocznie się o g. 10 na placu Niepodległości, a druga – na Rynku. Od g. 16 występować tam będą lokalni artyści. Juwenalia zwieńczy występ gwiazdy wieczoru – Tymka.
Dodatkowym akcentem obchodów będzie Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” – etap wojewódzki. Ten zaplanowany jest na piątek, 22 maja.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze