We wtorek, 13 bm., kilka minut po godzinie ósmej runął dach sceny ustawionej na przemyskim Rynku.
Scena jakoś wytrzymała obfite opady śniegu sprzed dwóch tygodni, ale we wtorek deszcz dodatkowo obciążył powłokę dachu i nie wytrzymały aluminiowe dźwigary konstrukcji. Wielka szkoda, bo już niedługo zaczyna się sezon na plenerowe imprezy i scena mogła być potrzebna. Remont zapewne będzie trochę kosztował, tym bardziej, że tego typu konstrukcje muszą mieć atesty gwarantujące bezpieczeństwo użytkownikom, a miasto nie ma za dużo pieniędzy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A gdzie był gospodarz?Nie widział że masa śniegy zwieksza swój ciężar???Wystarczyło podsteplować 6 kołkami
Początek roku a oni już nie mają pieniędzy??? Ile sobie przyznali nagród?? Z podatników łatwo zdzierać...
Ta estrada jest odzwierciedleniem całego dawnego Wolnego i Królewskiego Przemyśla , tak upadło po 16 latach męczarni nasze miasto pszekształcając się w zadupie , dużą wieś jak stwierdził na jedne z sesji rady- bezrady wielki klasyk , wieczny radny Genek Strzałkowski. Wystarczy spacer po Przemyślu , spojrzeć na obdarte z tynku kamienice , powąchać czarnego dymu z setek kopcących kominów zobaczyć bazary i ten niby zielony rynek , i nie potrzeba nic odjąć nic dodać , Nie wierzycie , zobaczycie. Ale jaki suweren taka "wadza" , jaki pan taki kram.
Przemyśl był kiedyś pięknym miastem. i mógłby być pięknym miastem, ale jak nie ma gospodarza... wystarczy spojrzeć na rzeszów - architektura czy historią Przemyślowi nawet do przysłowiowych pięt nie dorasta, ale rozwija się, jest zdbane, czyste, ciągle coś się dzieje... w Przemyślu ostatnio tylko "braci" zza wschodniej granicy coraz więcej...
To ostrzeżenie i przestroga . Tak skończą się "rządy"PISoBOLSZEWI.
Gospodarz i jego kolega od okien ,napewno kupią nowa scenę ,, czy nie widać bylo ile sniegu napadało? Gdzie straż???
Czy to można nazwać nieszczęściem? Uwielbiam przemyskich pseudo dziennikarzy:)
Mam pytanie do internauty o nazwie "hasler" pytanie jest następującej treści : czy ty jesteś debilem intelektualnym? sadząc po twoich nienawistnych postach na forum Życia Przemyskiego ja domyślam się ze tak. Dlatego pilnie i to nie zwłocznie potrzebujesz konsultacji bardzo dobrego psychiatry. Ps. w Przemyślu takiego nie znajdziesz.
Boże kto pisze te artykuły. .."W przemyski rynku" czy ostatni artykuł "sąsiedzi się boją sąsiada " jeszcze promowanie niedouczonych "dziennnikarzy" Rozumiem, że w naszym kochanym mieście posada jest załatwiania przez znajomości ale litości....
Znak od Boga? Całe szczęście, że nikt nie zginął, bo tam ciągle dzieci biegały. A tak nawiasem- po cholerę ta scena tam stoi przez całą zimę? Plenery potrzebne? Z okna na pierwszym piętrze, nie było widać, co na dachu? Panie Geneja, toż to majątek miejski, a pan nie doglądasz strażnikami? Wyobraźni urzędasom zabrakło, czy coś innego szwankuje?Na Kmieciach drzewa nad chodnikiem wiszą obok przedszkola już tydzień. Dendrologa trzeba, czy psychiatry?
Ktoś powinien ponieść za to konsekwencje finansowe. Gdyby tak spadła na kogoś doszłoby do większego nieszczęścia. Na zabezpieczenie na zimę sceny nie mają kasy,na odśnieżanie i wywożenie śniegu z miasta też. Dziwne jest to,że na podwyżkę dla Chomy kasa się znalazła,na adaptację budynków miejskich pod urzędy też. Nie wspominam już o wywalonych pieniądzach w błoto na strupa na stoku. Ten Pan powinien odpowiadać za swoją niegospodarność. Szkoda słów !!!
To niech prezydent ze swojej wyplaty da ! Przeciez nie zyje za 1500zł
Czy ktoś mi odpowie na pytanie...."która inwestycja rozpoczeta za pseudo rządów tego pana jest zakończona i mozna się nia pochwalić???"Wstyd
Czekamy na wszczęcie śledztwa. Co prawda nie jest to wykonaniu napisu na trawie ale wierzę że PISoBOLSZEWICY dadzą radę.
"kołki są i pracują ciężko w "straszy małomiasteczkowej"
Jak to gdzie? W magistracie! Urzędnicy siedzą i widzą wszystko z okien, czyżby nie widać było niegu i deszczu? Tylko myślenie trzeba włączyć...oj, trzeba.A prezydent z okna nic nie widział? Aha, był na nartach... no to, zmienia postać rzeczy...
Ja bym pozwalniał odpowiedzialnych za to lub obciążyl kosztami, ubezpieczyciel oczywiście nie da ani grosza.
Gdyby w Przemyślu był mądry gospodarz , to już dawno zamiast przejścia z Jagiellońskiej na Kamienny Most i przejścia na ul, Sportową /pod most kolejowy/ zastąpiłby jednym przejściem podziemnym!
Ubezpieczyciel moze uznac to za zaniedbanie, poniewaz mozna bylo przewidziec taki skutek zwiazany z gromadzeniem sie sniegu na poszyciu zadaszenia tej sceny. Mozna bylo dach opuscic i odrzucac snieg albo w okresie zimowym po prostu zdemontowac scene.
banda glupoli ktos powinien za to beknac
Nieszczęście?Przecież to tylko kupa złomu.Nikomu nic się nie stało i to jest najważniejsze.
Niech się cieszą że żadne dziecko albo dorosły tam nie przebywał ! Dodatkowo jak widać przęsła aluminiowe do wymiany i podatnicy zapłacą ! Zarządzanie miastem dalej na "WYSOKIM" poziomie !
I co mieszkańcy? Bardzo dobrze. Teraz płaczcie i płaćcie ze swoich podatków. I dalej głosujcie na dobrą zmianę.
W przemyslu imprezy hehe chyba dla dzieci z przeczkola
Zaczyna się walić ... naprzód scena ....
Nieszczęście? Nieszcześciem można nazwać życie biednych ludzi we wszystkich okolicznych kamiencach wokół Rynku. Ani pracy, ani płacy i jeszcze hałas ze sceny...
Nie ma nie miało i nigdy nie będzie miało dużo pieniędzy puki oni będą tu rządzić
Ch.ja z makiem ci da, znowuź będzie publiczna składka.
ludzie, co się dzieje z Przemyślem?? scena sie zawaliła, lodowisko padło, główne drogi w mieście (dworskiego, siemiradzkiego Mickiewicza ) w ruinie, chodniki w tragicznym stanie, piękne kamienice niszczeją i rozpadają się ze starości, śmieci walają się po ulicach. okolice dworca pks, bazar na sportowej i wilsona wyglądają jakby czas się tam zatrzymał 30 lat temu!!!. Wieczorami miasto wygląda na opuszczone, normalni ludzie siedzą w domach bo na każdym rogu bandy dresiarzy !popatrzcie jak wyglądają i rozwijają się inne, podobnej wielkości miasta w okolicy - Jarosław, Ustrzyki, Łańcut. A w Przemyślu zawsze ta sama śpiewka.... nie ma pieniędzy .... sprowadziłem się do Przemyśla kilka lat temu za pracą, w najbliższym czasie planuje się wyprowadzić. Zero przyszłości, przemyska bylejakość dookoła!!
Scena powinna być demontowana po każdej imprezie. No ale to kosztuje i zabrakło by na podwyżki dla urzędasów.
Szanowni redaktorzy ŻP do nieszczęścia nie doszło ale do czegoś na wzór katastrofy budowlanej. Właścicielem sceny była jednostka miasta PCKiN ZAMEK. W związku z ewentualnym zagrożeniem życia jakie mogło nastąpić przy zawalaniu się konstrukcji sceny prokuratura winna z urzędu rozpocząć śledztwo w tej sprawie (jeśli nie rozpocznie macie drodzy Przeymślanie prawo wnieść sprawę sami).Szkoda głupiego gadania, że Prezydent coś winien lub nie winien zrobić. Właściciel sceny (lub wynajmujący ją) ponosi pełną prawną odpowiedzialność za zniszczenie publicznego mienia wskutek niedopełnienia ciążących na nim obowiązków.Tym się zajmijcie drodzy "redaktorzy" i śledźcie sprawę do końca. Podawania tylko informacji, że coś się stało i utyskiwanie "jako szkoda" nic w tym mieście nie zmieni.
Sprawę zgłosić trzeba do prokuratury i znaleźć winnego takiego zaniedbania. Dobrze, że bawiące się na scenie w tym dniu dzieciaki nie ucierpiały. Sprawdzić nagrania z monitoringu i zakończyć sprawę braku odpowiedzialności... Pozdrawiam
I tak cały Przemysl sie wali jak ta scena.
Hasler , jesli piszesz o napisie na trawie , to nie trudno chyba domyslec sie kto ... napisał? Ale co by nie napisali w Zyciu Podkarpackim Ty ze swoim tekstem wyskakujesz. I to staje sie nudne.
Scena zrobiła wielki ukłon do władz w podzięce
TO MIASTO NIE UMIERA ONO JUZ UMARLO 10 LAT TEMU BEDZIE JESZCZE GORZEJ
Marek, jeden "kołek" napisał ten komentarz.
"Gdzie straż?" i "gdzie straż?" A w doopie. Co to scena straży była? To, że zarządcy sceny nie chce się jej demontować po imprezie to jego sprawa, a to, że nie zdjął z niej dachu - problem. Na miejscu strażników też miałbym to niżej pleców. A tym wszystkim, którym zwieracze puściły z rozpaczy po scenie to co, oczy pi z dą zarosły i nie widzieli jak to wygląda?
A ki chooy dzieci miały robić na scenie? Jakieś występy były? To nie jest plac zabaw dla dzieci. Co robili pożal się Boże rodzice tych dzieci, że wypuścili je samopas na ulice?
Podatnicy kupią nową. A co.....
A gdzie był gospodarz?Nie widział że masa śniegy zwieksza swój ciężar???Wystarczyło podsteplować 6 kołkami
Początek roku a oni już nie mają pieniędzy??? Ile sobie przyznali nagród?? Z podatników łatwo zdzierać...