Reklama

W Przemyślu rusza łatanie ulic

Zakład Drogowy Tadeusza Popka z Rozborza Długiego zajmie się cząstkowymi remontami nawierzchni przemyskich ulic, czyli łataniem ubytków po zimie. Na więcej nie ma pieniędzy.

Niedawno Zarząd Dróg Miejskich w Przemyślu rozstrzygnął przetarg na to przedsięwzięcie. – Remonty cząstkowe to likwidacja ubytków w nawierzchni miejscowo. To nie będą większe fragmenty ulic poddane naprawie. W pierwszej kolejności te zabiegi przejdą ulice, na których odbywa się komunikacja zbiorowa, czyli drogi krajowe, wojewódzkie i powiatowe. Pozostałe drogi o nawierzchniach utrwalanych emulsjami asfaltowymi będziemy także robić, ale nie z takim natężeniem. Będą uzupełniane kruszywem i wspomnianą emulsją  – wyjaśnił dyrektor ZDM Jacek Cielecki[paywall].

ZDM na całość prac ma zabezpieczone 1 mln 200 tys. zł. Czy to wystarczy? – Z pewnością wykorzystana zostanie pełna pula. Wykonawca ma osiem tygodni na realizację całości – dodał J. Cielecki. Prace ruszyły 5 kwietnia br.

Reklama

Konserwacja oświetlenia

Od jakiegoś czasu na ulicach miasta trwa kompleksowa konserwacja oświetlenia ulicznego. Łącznie takich urządzeń w mieście jest 6 tys. 331, z czego niemal połowę miasto dzierżawi od PGE Dystrybucji SA. To prace zaplanowane na cały rok. – Tam, gdzie zachodzi potrzeba, dojdzie do wymiany wyeskploatowanych elementów i montażu nowych. Powodem są najczęściej kolizje drogowe, akty wandalizmu czy kradzieże – wyliczył dyrektor przemyskiego ZDM.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama