Reklama

W sanatoriach musimy płacić opłatę klimatyczną, a powietrze zanieczyszczone

Rzecznik ministerstwa zdrowia Krzysztof Bąk zapowiedział, że minister będzie skreślał z listy uzdrowisk takie, w których powietrze nie jest czyste. Oczywiście nie od razu, bo przewidziano 5 lat na poprawę sytuacji. Czy uzdrowisko w Horyńcu-Zdroju zdąży przez ten czas wyeliminować skażenie?

Kilka dni temu światło dzienne ujrzał raport przygotowany przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie, dotyczący badań jakości powietrza w miejscowościach, w których pobierana jest tzw. opłata klimatyczna. Podobne, na zlecenie Ministerstwa Zdrowia, sporządzić miało piętnaście innych wojewódzkich inspektoratów ochrony środowiska.

Wyniki są niepokojące. W 65 podkarpackich miejscowościach, które pobierają tzw. opłatę klimatyczną, powietrze jest skażone. Trzy z czterech podkarpackich uzdrowisk także nie spełniajaą norm. Tylko w Polańczyku wszystko jest jak należy. W Rymanowie-Zdroju, Iwoniczu-Zdroju i Horyńcu-Zdroju normy skażenia powietrza są przekroczone, tymczasem we wszystkich trzech uzdrowiskach działających w tych miejscowościach pobierane są opłaty uzdrowiskowe.


fot.Mariusz Godos


fot.Mariusz Godos
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama