Półfinałowe i finałowe mecze piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Przeworsk w piłce nożnej dostarczyły kibicom wielkiej dawki emocji. Do rywalizacji stanęli także najmłodsi, którzy zmierzyli się w konkurencjach sprawnościowych.
3 lipca na stadionie LSK Urzejowice odbyło się Gminne Święto Sportu. Rozegrane zostały mecze, w których piłkarze walczyli o Puchar Wójta Gminy Przeworsk. Jako pierwsze stanęły naprzeciw siebie drużyny Start Mirocin i Promyk Urzejowice. Po zaciętej walce gospodarze zwyciężyli 1:0. W następnym meczu zmierzyli się Błękitni Grzęska i Wisłok Świętoniowa. Grzęszczanie rozgromili swoich przeciwników 3:0. Emocje na trybunach podgrzał mecz pomiędzy Oldbojami Gminy Przeworsk a Oldbojami Urzejowice. O wgranej musiały zadecydować karne, ponieważ wynik spotkania zakończył się remisem 3:3. W karnych to Urzejowice wiodły prym, co potwierdza wynik 5:4.
Finał rozegrał się pomiędzy drużynami Promyk Urzejowice i Błękitni Grzęska. Gospodarze okazali się niepokonani i wygrali 2:0, zdobywając puchar. Dekoracji zawodników dokonał wójt gminy Przeworsk Daniel Krawiec oraz senator i prezes podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba.
Dla najmłodszych i tych nieco starszych przeprowadzono również szereg konkurencji sprawnościowych z nagrodami, m.in. kręcenie hula-hoop, bieg w workach oraz rzuty karne, podczas których w bramkarza wcielił się wójt Daniel Krawiec. Odbyło się również przeciąganie liny, w którym wzięli udział przedstawiciele urzędu gminy, panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, rolnicy z Urzejowic oraz sołtysi z terenu gminy. Zawodnicy pokazali, że każdy ma równe szanse. Nie liczył się wynik, tylko dobra zabawa w duchu fair play.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze