Reklama

W Urzejowicach sport górą

09/07/2016 15:04

Półfinałowe i finałowe mecze piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Przeworsk w piłce nożnej dostarczyły kibicom wielkiej dawki emocji. Do rywalizacji stanęli także najmłodsi, którzy zmierzyli się w konkurencjach sprawnościowych.

3 lipca na stadionie LSK Urzejowice odbyło się Gminne Święto Sportu. Rozegrane zostały mecze, w których piłkarze walczyli o Puchar Wójta Gminy Przeworsk. Jako pierwsze stanęły naprzeciw siebie drużyny Start Mirocin i Promyk Urzejowice. Po zaciętej walce  gospodarze  zwyciężyli 1:0. W następnym meczu zmierzyli się Błękitni Grzęska i Wisłok Świętoniowa. Grzęszczanie rozgromili swoich przeciwników 3:0. Emocje na trybunach podgrzał mecz pomiędzy Oldbojami Gminy Przeworsk a Oldbojami Urzejowice. O wgranej musiały zadecydować karne, ponieważ wynik spotkania zakończył się remisem 3:3. W karnych to Urzejowice wiodły prym, co potwierdza wynik 5:4.

Finał rozegrał się pomiędzy drużynami Promyk Urzejowice i Błękitni Grzęska. Gospodarze okazali się niepokonani i wygrali 2:0, zdobywając puchar. Dekoracji zawodników dokonał wójt gminy Przeworsk Daniel Krawiec oraz senator i prezes podkarpackiego ZPN Mieczysław Golba.

Reklama

Dla najmłodszych i tych nieco starszych przeprowadzono również szereg konkurencji sprawnościowych z nagrodami, m.in. kręcenie hula-hoop, bieg w workach oraz rzuty karne, podczas których w bramkarza wcielił się wójt Daniel Krawiec. Odbyło się również przeciąganie liny, w którym wzięli udział przedstawiciele urzędu gminy, panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, rolnicy z Urzejowic oraz sołtysi z terenu gminy. Zawodnicy pokazali, że każdy ma równe szanse. Nie liczył się wynik, tylko dobra zabawa w duchu fair play.


bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama