Okres wakacji jest najtrudniejszym czasem dla zwierząt, które wówczas zostają porzucane i krzywdzone. Dlatego policjanci apelują do właścicieli zwierząt o zapewnieniem im należytej opieki. Jednocześnie przypominając, że porzucenie zwierzęcia jest przestępstwem.
- Policjanci każdego roku w okresie wakacyjnym zwracają uwagę na zjawisko porzucania zwierząt, najczęściej psów i kotów. Dzieje się tak najczęściej z powodu nieprzemyślanej decyzji o posiadaniu zwierzęcia, braku wiedzy jak należy się nim opiekować oraz jakie obowiązki są z tym związane. Właśnie w wakacje domowe zwierzęta stają się prawdziwym utrapieniem, kiedy okazuje się, że na letni wypoczynek nie możemy zabrać psa, czy kota. Bardzo często właściciel, który nie może lub też nie stara się nawet znaleźć opieki, wywozi swojego dotychczasowego pupila i porzuca go. – informuje KMP W Tarnobrzegu. Policjanci przypominają, że porzucenie zwierzęcia przez jego właściciela lub opiekuna , jest prawnie uznane za znęcanie się nad zwierzęciem. Dlatego jeśli zauważymy, że jakiemuś zwierzęciu dzieje się krzywda powinniśmy zawiadomić Policję, Straż Miejską, czy inne odpowiednie służby.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze