Na ciekawy i oryginalny sposób zachęcenia pasażerów do podróżowania pociągiem relacji Graz – Przemyśl i Przemyśl – Graz wpadła spółka PKP Intercity. W składzie pociągu pojawi się szwajcarski wagon panoramiczny.
Informację o tym podał fachowy branżowy miesięcznik „Rynek Kolejowy”. Otóż na pasażerów pociągu relacji Graz – Przemyś,l przez Wiedeń i Kraków, czeka latem przyszłego roku nie lada atrakcja. Kolejarze planują dołączyć do niego piękny[paywall] panoramiczny wagon ze Szwajcarii.
„W składzie pociągu Porta Moravica, który kursuje na trasie z Grazu do Przemyśla, przez Wiedeń, Ostrawę i Kraków, pojawią się latem wagony wynajęte przez PKP Intercity ze Szwajcarii. Potwierdziła nam to Luana Quinter, rzeczniczka Kolei Szwajcarskich SBB” – poinformowali dziennikarze miesięcznika.
Od 11 czerwca 2023 r. do obsługi wspomnianego połączenia Szwajcarzy przekażą PKP Intercity trzy wagony. Będą pochodzić z pociągu relacji Zurych – Graz. Jednym z nowych wagonów w pociągu Porta Moravica będzie pojazd Apm61 Pano z pokładem panoramicznym. Ten komfortowy wagon był niewątpliwie największą atrakcją transeuropejskiego pociągu CEE, który w ub.r. pojawił się w Polsce.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze