Reklama

Wagon panoramiczny w pociągach relacji Przemyśl – Graz

Na ciekawy i oryginalny sposób zachęcenia pasażerów do podróżowania pociągiem relacji Graz – Przemyśl i Przemyśl – Graz wpadła spółka PKP Intercity. W składzie pociągu pojawi się szwajcarski wagon panoramiczny.

Informację o tym podał fachowy branżowy miesięcznik „Rynek Kolejowy”. Otóż na pasażerów pociągu relacji Graz – Przemyś,l przez Wiedeń i Kraków, czeka latem przyszłego roku nie lada atrakcja. Kolejarze planują dołączyć do niego piękny[paywall] panoramiczny wagon ze Szwajcarii. 

„W składzie pociągu Porta Moravica, który kursuje na trasie z Grazu do Przemyśla, przez Wiedeń, Ostrawę i Kraków, pojawią się latem wagony wynajęte przez PKP Intercity ze Szwajcarii. Potwierdziła nam to Luana Quinter, rzeczniczka Kolei Szwajcarskich SBB” – poinformowali dziennikarze miesięcznika.

Reklama


Od 11 czerwca 2023 r. do obsługi wspomnianego połączenia Szwajcarzy przekażą PKP Intercity trzy wagony. Będą pochodzić z pociągu relacji Zurych – Graz. Jednym z nowych wagonów w pociągu Porta Moravica będzie pojazd Apm61 Pano z pokładem panoramicznym. Ten komfortowy wagon był niewątpliwie największą atrakcją transeuropejskiego pociągu CEE, który w ub.r. pojawił się w Polsce.

„W Polsce zakup wagonów panoramicznych rozważała na razie jedynie Małopolska. To jednak mocno niepewna przyszłość. Warto dodać, że oprócz Apm61 Pano, do pociągu Porta Moravica dołączą też dwa wagony drugiej klasy Bpm61 od SBB” – podsumował „Rynek Kolejowy”.
KiB
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama