Reklama

Walka o miejsce parkingowe

15/09/2021 07:14

W centrum Przemyśla likwidowane są kolejne miejsca parkingowe. Tym razem w związku z remontem północnej części Rynku problem będą mieli mieszkańcy przyległych kamienic i przedsiębiorcy, prowadzący w tym miejscu swoje firmy. Nie wiadomo, jaką lokalizację władze miasta zaproponują w zamian, ale wiadomo jedno: cokolwiek postanowią i tak wszędzie będzie jeszcze ciaśniej. Nie tylko w bezpośrednim centrum miast

W godzinach pracy urzędów znalezienie miejsca parkingowego w centrum graniczy z cudem. Mieszkańcy zostawiają samochody, gdzie mogą i gdzie nie mogą, ryzykując mandaty.

Na osobny komentarz zasługuje sposób, w jaki część zmotoryzowanych utrudnia życie pieszym, rowerzystom, a przede wszystkim matkom z wózkami i osobom niepełnosprawnym.

Spora część właścicieli samochodów zostawia swoje wehikuły na Zasaniu, w okolicach Grunwaldzkiej, 3 Maja, Jana Pawła II, Barskiej, Skargi, św. Józefa, „oblepiając” wszystkie możliwe chodniki, na co z kolei narzekają okoliczni mieszkańcy. Koło się zamyka. Prostego rozwiązania nie ma.

Władza Przemyśla niestety nie ma też rozwiązania skomplikowanego, a do takiego należy na przykład budowa nowych miejsc parkingowych. Dyskusje się toczyły i toczą. Niestety pieniędzy na taką inwestycję brak. A gdyby nawet się znalazły, to pytanie, gdzie je ulokować, aby nie zaburzyć historycznej struktury miasta.

Reklama

Parkingi to temat rzeka. Aut przybywa i raczej trzeba zakładać tendencję rosnącą. Z podobnymi kwestiami zmaga się każde większe miasto w naszym regionie.

Władze lokalne na razie ratują się doraźnymi rozwiązaniami. Tu zmienią kierunek ruchu, tam postawią kilka zakazów parkowania. Takie przelewanie z pustego w próżne.

Pewną szansą dla takich miast jak Przemyśl, gdzie, jak ktoś się uprze, to w czterdzieści minut przejdzie z jednego jego krańca do drugiego, jest komunikacja miejska. Już po raz kolejny redakcja „Życia Podkarpackiego” wespół z prezydentem miasta i MZK promuje Europejski Dzień Bez Samochodu. 16 września z „ŻP” pod pachą można jeździć autobusami MZK za darmo.

Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale częstsze korzystanie z komunikacji miejskiej jest jakimś pomysłem na przezwyciężenie parkingowego pata.  

Reklama

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama