Reklama

Warto marzyć!

30/04/2019 07:54

W piątkowy wieczór wśród setek mniej lub bardziej ważnych informacji w internecie wytropiłem taki oto news: Sara Staszyszyn z Przemyśla zdobyła 2 złote medale w Pucharze Świata w Tańcu na Wózkach w Cuijk w Holandii Nie miasta, województwa czy Polski, tylko świata! Opadła mi szczęka...

Pamiętam, kiedy pierwszy raz pisałem o Sarze. Była to wzruszająca, choć w gruncie rzeczy smutna historia o dziewczynce, która z całych sił pragnie tańczyć, ale okrutny los odmawia jej marzeń. Sara cierpi na wrodzoną łamliwość kości, w swoim krótkim życiu doznała wielu poważnych złamań w trakcie wykonywania  codziennych czynności. Ból, gips, operacje – to dla tej dziewczynki chleb powszedni. Kości Sary  są kruche, ale jej serce jest ze stali. Ta niesamowita dziewczyna nigdy się nie poddaje, chyba nawet nie umie. Chciała tańczyć i już!

Pamiętam te rozterki: czy da sobie radę, czy to w ogóle bezpieczne? Czy nie przeżyje rozczarowania i czy się nie załamie? Czy nie lepiej dać sobie z tym spokój i nie mieszać jej w głowie? W tym miejscu słowa najwyższego uznania należą się mamie Sary, pani Beacie Staszyszyn. To ona, mimo tych wszystkich dylematów i życzliwych porad, miała odwagę pozwolić swojej córce spełniać marzenia. Miała odwagę, by ją wspierać w sięganiu po niemożliwe, zamiast klepać po plecach, mówiąc „to nie dla Ciebie”.

Reklama

Sara  – dziewczynka o kruchych kościach i niezłomnym duchu, przy wsparciu najbliższych, którzy nie zniechęcali, nie odradzali, ale po prostu kochali i wspierali ją w walce, osiągnęła niemożliwe. Bo czy ktoś z ręką na sercu może powiedzieć dziś, że spodziewał się tego, jak potoczy się jej historia? Sara zmieniła smutną baśń w holywoodzką opowieść o tym, że warto marzyć i sięgać gwiazd! Chylę czoła. Sara jesteś niesamowita!!!

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-05-03 15:16:00

    To wzruszający, przepiękny felieton o bohaterstwie w całym tego słowa znaczeniu- bohaterstwie w przełamywaniu barier, bólu i cierpienia. SARA JESTEŚ NIESAMOWITA

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    olagola_813 2019-05-13 11:50:12

    Jasne, że warto marzyć :)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Farcik100 - niezalogowany 2019-05-15 10:14:08

    Warto, warto... ja od dawna na przykład marzę o przejażdżce [link usunięty - reklama] . Może kiedyś moja marzenie się spełni...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama