Od rozpoczęcia głosowania w 51. edycji naszego konkursu-plebiscytu minęły już 23 dni. Do końca zaś pozostało jeszcze 13. Głosy wciąż napływają i musimy przyznać, że odpowiedź na naszą propozycję ze strony Czytelników, sympatyków sportu, jest naprawdę imponująca. Po raz drugi i ostatni prezentujemy w dzisiejszym numerze tymczasowych liderów. Czy zostaną finalnie laureatami? Wszystko zależy od Was, Drodzy Czytelnicy.
Przypominamy, że w 51. edycji nominowaliśmy więcej sportowców i trenerów, bo analizując osiągane wyniki, były ku temu absolutne podstawy. Łącznie widnieje na niej 112 nazwisk sportowców i trenerów. W kategorii „senior” to 30 osób, w kategorii „junior” – 41, w kategorii „trener” – 30, zaś w kategorii „oldboj” – 11. Z wielu sportowych dyscyplin, wielu klubów i wszystkich czterech powiatów w naszego regionu. Podobnie jak w poprzednich rozdaniach naszej zabawy w kategorii senior laureatów będziemy mieć 10. W kategorii junior i trener – pięcioro, natomiast w oldboj – troje. Zwycięzcami zostaną ci, którzy zgromadzą największą ilość punktów. Wzorem lat poprzednich kapituła konkursu-plebiscytu będzie miała do swojej dyspozycji tysiąc punktów z zastrzeżeniem, iż musi przydzielić dowolną ilość każdemu ze startujących sportowców z listy nominowanych. Tradycyjnie ogłoszenie wyników nastąpi na specjalnej gali w czwartek, 5 lutego br. O szczegółach jeszcze poinformujemy.
Dzisiaj po raz drugi i ostatni prezentujemy liderów głosowania w poszczególnych kategoriach. To stan na 18 stycznia br., na godzinę 20. Do zmiany przodownika doszło w kategorii „senior”. Kapitana IV-ligowej piłkarskiej Polonii Przemyśl Krystiana Kazka na prowadzeniu zmienił bramkarz futsalowej reprezentacji Polski niesłyszących Tomasz Orłoś. W kategorii „junior” wciąż na czele znajduje się młoda karateczka Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin Irena Skyba. W kategorii „trener” przewodzą Ryszard i Jerzy Makarowie z Przemyskiego Klubu Karate Kyokushin, zaś w kategorii „oldboj” na prowadzeniu znajduje się Marek Gudzelak z AKTS „Amator” Jarosław. Jak już kilkukrotnie wspominaliśmy, różnice w czołówce nie są wielkie, więc każdy głos na swojego ulubieńca może być na wagę złota.
Wszystkie głosy na swoich ulubieńców nasi Czytelnicy mogą oddawać drogą elektroniczną. Każdemu sportowcowi, który widnieje na alfabetycznie ułożonej liście nominowanych w czterech kategoriach przypisaliśmy numer. Te dotyczą wspomnianego głosowania drogą sms-ową. Aby nie zakłócać świątecznej atmosfery i zaprzątać sobie tym głów, zdecydowaliśmy, iż głosowanie rozpoczniemy w poniedziałek, 29 grudnia br. Potrwa nieco ponad miesiąc, do soboty, 31 stycznia 2026 r., do g. 23.59 (zasady jak głosować tutaj: [KLIK]). Jeden wysłany sms przez Czytelnika będzie wart 10 punktów dla wybranego sportowca czy trenera.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze