Reklama

We DID IT (!) po raz kolejny

PANS w Przemyślu
01/04/2026 06:48

Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Przemyślu ponownie znalazła się w gronie uczelni zawodowych nagrodzonych w ramach programu „Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości” (DID).

Nasza Uczelnia otrzyma dzięki temu subwencję zwiększoną o 1,5 mln zł. To nie tylko dodatkowe środki finansowe – to przede wszystkim potwierdzenie wysokiej jakości kształcenia, skuteczności działań oraz realnego wpływu na zawodową przyszłość naszych absolwentów.

Czym jest „Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości”?

„Dydaktyczna Inicjatywa Doskonałości” to program Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego skierowany do publicznych uczelni zawodowych, które stawiają na praktyczny profil kształcenia i skutecznie przygotowują studentów do wejścia na rynek pracy.

Reklama

Warunki, jakie nasza Uczelnia musiała spełnić, aby znaleźć się w gronie laureatów tegorocznej nagrody to:
•    brak negatywnych ocen jakości kształcenia wydanych przez Polską Komisję Akredytacyjną w latach 2020-2025,
•    pozytywne wyniki monitoringu karier absolwentów, potwierdzające wysoką skuteczność kształcenia i dobre przygotowanie do rynku pracy (wysoki wskaźnik zarobków oraz niski wskaźnik bezrobocia wśród absolwentów).

Przyznane środki zostaną przeznaczone na doskonalenie jakości kształcenia – zgodnie z aktualnymi potrzebami.

Reklama

Justyna Przerwa

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama