Reklama

„Werner” znowu ożył! Odkrywali skarby po raz czwarty [ZDJĘCIA]

Już po raz czwarty w Forcie XII „Werner” odbyła się impreza pod hasłem „Cudze chwalicie, swego nie znacie… – czyli odkrywamy, jakie skarby w gminie Żurawica mamy!” Choć pogoda nie do końca dopisała (obficie padający deszcz przed imprezą „nakazał” modyfikację programu), dobrej zabawy nie brakowało.

Tak naprawdę to tylko aura była jedynym ryzykiem powodzenia IV edycji imprezy. Sceneria, atrakcje i tematyczna różnorodność przedsięwzięcia, o które zadbali organizatorzy, gwarantowały wyjątkowość. Aura, niestety, sprawiła psikusa, a mimo to klimatyczny, pełen tajemnic Fort XII „Werner” w Żurawicy, jeden z najlepiej zachowanych historycznych obiektów słynnej Twierdzy Przemyśl, odwiedziło sporo gości.

Czwarta edycja odbyła się 14 września br. W programie były występy artystyczne, m.in. Harcerskiej Orkiestry Dętej Hufca Ziemi Przemyskiej w Żurawicy, która pod batutą Jana Łaskarzewskiego brzmiała jak zwykle wyjątkowo. Był występ zespołów: wokalno-instrumentalnego z SP 1 w Żurawicy, „Aglet” z Żurawicy, „The Melody” z Zespołu Państwowych  Szkół Muzycznych w Przemyślu czy „Małe Metrum” z SP w Wyszatycach.

Reklama

Chętni mogli podziwiać prace lokalnej artystki Jadwigi Hordowskiej, spotkać się z członkami Przemyskiego Stowarzyszenia Dobrego Wojaka Szwejka, zwiedzić z przewodnikiem zakamarki fortu. Obecni byli zawodnicy zespołu futbolu amerykańskiego Źurawica Cranes. Było i coś dla ciała, bo nie mogło zabraknąć tradycyjnej wojskowej grochówki, przygotowanej przez niezawodnych kucharzy z 1 batalionu czołgów w Żurawicy. Nie mogło oczywiście zabraknąć przysmaków przygotowanych przez panie z kół gospodyń wiejskich.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 18/09/2024 09:26
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama