W poniedziałek (3 bm.) w Dynowie rozpocznie się I Plener rzeźbiarski im. Bogusława Kędzierskiego. Potrwa do 13 sierpnia.

I Plener rzeźbiarski im. Bogusława Kędzierskiego to inicjatywa ku pamięci i hołd dla wybitnego rzeźbiarza Pogórza Dynowskiego, który zmarł w październiku ubiegłego roku.
– Jej celem jest powrót do organizacji plenerów rzeźbiarskich, które na terenie Dynowa zapoczątkował p. Bogusław oraz popularyzacji sztuki rzeźby w drewnie – informuje Aneta Pepaś - Skowron, dyrektor MOK w Dynowie. – Tematem I Pleneru będzie „Byk” – herb miasta, oraz legenda o pierwszej korridzie w Polsce. Artyści przeprowadzą wspólnie z mieszkańcami Dynowa akcję performatyną „Zadomowić BYKA dla Dynowa”. Efektem inicjatywy będzie umieszczenie wszystkich rzeźb w przestrzeni publicznej miasteczka.
W plenerze weźmie udział 6 artystów z Polski. Ich pracy będzie można przyglądać się przez 10 dni przy domu rodzinnym Państwa Kędzierskich przy ul. Ks. Ożoga w Dynowie. W trakcie trwania pleneru warto zajrzeć również do Galerii „PNIAK”, czynnej od g. 10 do 18. Jak zapewniają organizatorzy w tym czasie nie zabraknie rozmów, domowego kompotu i ciasta, a co najważniejsze – wspomnień o Bogusławie Kędzierskim.
Wydarzenie będzie realizowane w ramach projektu „Daleko do miasta: narracje o kulturze lokalnej. Vol. 2. DOM”. Za jego sprawą organizatorzy chcą wzmocnić potencjał kulturowy dynowskiej społeczności lokalnej poprzez partnerskie działania członków tej społeczności z animatorami kultury, artystami i badaczami. A tym samym przypomnieć wspólnotowe znaczenie domu, istotność relacji sąsiedzkich i rodzinnych.
Projekt został dofinansowany z programu „Kultura Interwencje” Narodowego Centrum Kultury.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze