Reklama

Więcej osób skorzysta z tanich i darmowych biletów

21/01/2015 14:59

Radni zapowiedzieli obniżenie granicy wieku mieszkańców upoważnionych do tańszych i bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej. To pierwszy efekt porozumienia koalicyjnego, zawartego pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością i radnymi tego ugrupowania a prezydentem Robertem Chomą i radnymi „Porozumienia dla Przemyśla”.

– Na najbliższym posiedzeniu rady miejskiej pod jej obrady trafi projekt uchwały dotyczący cen biletów komunikacji miejskiej – zapowiada radny Bukowski. – Proponujemy przesunięcie granicy wieku z 75 do 70 lat dla osób uprawionych do bezpłatnych przejazdów, zaś przywilej kupowania biletów miesięcznych za 10 zł, czyli tak zwanych biletów seniora, przysługiwałby mieszkańcom w wieku od 65 lat (obecnie 70 lat – przyp. red.) pod warunkiem, że ich miesięczny dochód nie przekracza 1200 zł (obecnie 960 zł – przyp. red) – wyjaśnia.Podczas ubiegłorocznych wyborów samorządowych Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło do rady 10 radnych. „Porozumienie dla Przemyśla” otrzymało tylko 4 miejsca i gdyby w porę nie dogadało się z wyżej wymienionym ugrupowaniem, z pewnością nie miałoby żadnego realnego wpływu na sytuację w mieście. Do porozumienia jednak doszło na chwilę przed drugą turą wyborów, kiedy reprezentanci PiS udzielili poparcia Robertowi Chomie, który w dogrywce pokonał Wojciecha Błachowicza (Platforma Obywatelska) i po raz czwarty objął stery w Przemyślu.
– Zawarte obecnie porozumienie koalicyjne jest kontynuacją wcześniejszych ustaleń – tłumaczy jeden z sygnatariuszy Władysław Bukowski, przewodniczący Rady Miejskiej i szef Zarządu Powiatowego PiS w Przemyślu. – Jego nadrzędny cel to współpraca dla dobra mieszkańców, wzrostu i rozwoju gospodarczego miasta. Oczywiście realizacja zadań stanie się o wiele łatwiejsza, jeśli w najbliższych wyborach parlamentarnych reprezentowana przeze mnie partia dojdzie do władzy – dodaje.

Nie będzie polowania na czarownice

Na mocy porozumienia jednym z zastępców Chomy został radny Janusz Hamryszczak (PiS), dotychczasowy dyrektor miejscowego szpitala wojewódzkiego. Koalicjanci uzgodnili również, że najpóźniej do końca stycznia br. zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko sekretarza urzędu miejskiego. Ponadto dogadali się w sprawie rozdzielenia bez zbędnej zwłoki połączonych wcześniej: Kancelarii Prezydenta Miasta i Kancelarii Rady Miejskiej i Współpracy z Zarządami Osiedli. Na czele pierwszej z nich stanie Jan Jarosz. Kto pokieruje drugą w miejsce pełniącej obowiązki Iwony Skrzypek? – Ta, a także inne kwestie personalne będą rozstrzygane w konkursach – zapewnia prezydent Choma. I uzupełnia. – Najszybciej, jak to tylko możliwe, zamierzamy także dokonać weryfikacji pracy, w tym stanowisk w wydziałach magistratu, jednostkach organizacyjnych, zakładach budżetowych i spółkach, ale nie na zasadzie polowania na czarownice – zastrzega. – Chodzi o podniesienie jakości wykonywanych zadań, chociaż nie bez znaczenia pozostają kwestie szukania oszczędności tam, gdzie się jeszcze da – nie ukrywa.

Ważne zmiany dotyczące seniorów

Sygnatariusze porozumienia zdeklarowali m.in. wspieranie osób rozpoczynających działalność gospodarczą, dalszą budowę mieszkań socjalnych, poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, domaganie się znaczącego zwiększania liczebności wojska w mieście, wsparcie emerytów.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    dd - niezalogowany 2015-01-21 16:51:08

    Moze obniżyc cene wody?a tak najprościej komunikacja,ale czego sie nie robi pod publike

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    luiza - niezalogowany 2015-01-21 17:55:52

    Albo wszystkim dać albo nikomu, to jest niesprawiedliwe że tylko tym co im nie przekracza.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kierowca - niezalogowany 2015-01-21 23:09:57

    A ja proponuje zlikwidowanie bezpłatnych przejazdów i wprowadzenie 50% zniżki dla osób powyżej 65 roku życia (bilety jak dla studentów). Korzystaliby ludzi, którzy faktycznie chcą gdzieś dojechać, a nie tylko bawią się w turystów jeżdżąc po całym mieście...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama