Radni zapowiedzieli obniżenie granicy wieku mieszkańców upoważnionych do tańszych i bezpłatnych przejazdów autobusami komunikacji miejskiej. To pierwszy efekt porozumienia koalicyjnego, zawartego pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością i radnymi tego ugrupowania a prezydentem Robertem Chomą i radnymi „Porozumienia dla Przemyśla”.
– Na najbliższym posiedzeniu rady miejskiej pod jej obrady trafi projekt uchwały dotyczący cen biletów komunikacji miejskiej – zapowiada radny Bukowski. – Proponujemy przesunięcie granicy wieku z 75 do 70 lat dla osób uprawionych do bezpłatnych przejazdów, zaś przywilej kupowania biletów miesięcznych za 10 zł, czyli tak zwanych biletów seniora, przysługiwałby mieszkańcom w wieku od 65 lat (obecnie 70 lat – przyp. red.) pod warunkiem, że ich miesięczny dochód nie przekracza 1200 zł (obecnie 960 zł – przyp. red) – wyjaśnia.Podczas ubiegłorocznych wyborów samorządowych Prawo i Sprawiedliwość wprowadziło do rady 10 radnych. „Porozumienie dla Przemyśla” otrzymało tylko 4 miejsca i gdyby w porę nie dogadało się z wyżej wymienionym ugrupowaniem, z pewnością nie miałoby żadnego realnego wpływu na sytuację w mieście. Do porozumienia jednak doszło na chwilę przed drugą turą wyborów, kiedy reprezentanci PiS udzielili poparcia Robertowi Chomie, który w dogrywce pokonał Wojciecha Błachowicza (Platforma Obywatelska) i po raz czwarty objął stery w Przemyślu.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Moze obniżyc cene wody?a tak najprościej komunikacja,ale czego sie nie robi pod publike
Albo wszystkim dać albo nikomu, to jest niesprawiedliwe że tylko tym co im nie przekracza.
A ja proponuje zlikwidowanie bezpłatnych przejazdów i wprowadzenie 50% zniżki dla osób powyżej 65 roku życia (bilety jak dla studentów). Korzystaliby ludzi, którzy faktycznie chcą gdzieś dojechać, a nie tylko bawią się w turystów jeżdżąc po całym mieście...
Najlepiej porobić znizki a póżniej sie martwic i zastanawiac dlaczego firmamiejska ma problem finansowy,dobrze rozdaje sie nie "swoje"-znizki OK ale powinno być odpowiednie dofinansowanie,w koncu ktosza to musi zapłacic
Moze obniżyc cene wody?a tak najprościej komunikacja,ale czego sie nie robi pod publike
Albo wszystkim dać albo nikomu, to jest niesprawiedliwe że tylko tym co im nie przekracza.
A ja proponuje zlikwidowanie bezpłatnych przejazdów i wprowadzenie 50% zniżki dla osób powyżej 65 roku życia (bilety jak dla studentów). Korzystaliby ludzi, którzy faktycznie chcą gdzieś dojechać, a nie tylko bawią się w turystów jeżdżąc po całym mieście...