Do 27 września można zgłaszać się do trzeciej edycji konkursu „Wiersze, proza i piosenka o Powstaniu Warszawskim”. Zgłoszenia przyjmuje Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu. Konkurs skierowany jest do gimnazjalistów, uczniów szkół podstawowych i dorosłych z powiatu jarosławskiego.
– W tym roku minęła 72. rocznica Powstania Warszawskiego. Za nami sierpniowe, miejskie uroczystości upamiętniające bohaterstwo powstańców, a 3 października (poniedziałek) o wydarzeniach z 1944 r. usłyszymy w wykonaniu uczestników konkursu „Wiersze, proza i piosenka o Powstaniu Warszawskim". Wybór daty nie jest przypadkowy, ponieważ 2 października 72 lat temu walki powstańcze ustały. W nocy został podpisany akt kapitulacji stolicy, po 63 dniach bohaterskiej obrony. Gimnazjaliści i i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli nie tylko z Jarosławia, ale też całego powiatu, w Miejskim Ośrodku Kultury będą mogli zaprezentować utwór literacki lub piosenkę o tematyce powstańczej. Przesłuchania rozpoczną się o godz. 10.00 w sali widowiskowej MOK. Na laureatów czekają nagrody i upominki. Celem konkursu jest: uczczenie rocznicy Powstania Warszawskiego, prezentacja utworów literackich i piosenek poświęconych temu wydarzeniu, wspieranie zainteresowań artystycznych oraz kształtowanie wrażliwości na słowo, a także poszukiwanie nowatorskich interpretacji znanych i mniej znanych utworów – informuje Małgorzata Młynarska z Kancelarii Burmistrza Jarosławia.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze