Po 25 tys. zł dla gmin Kańczuga i Jawornik Polski przekazali radni gminy Wiązownica na pomoc w walce ze skutkami powodzi, które nawiedziły w czerwcu br. obie gminy.
Radni przychylili się do wniosku wójta Mariana Ryznara podczas niedawnej sesji rady gminy[paywall].
Kilka miejscowości w obu gminach dotknęły powodzie, które zniszczyły wiele prywatnych posesji, zakładów produkcyjnych, gospodarstw rolnych i magazynów. Ucierpiała infrastruktura drogowa i kolejowa. Woda zmyła asfalt, uszkodziła mosty, przepusty, kładki i rowy. Straty są ogromne. Z rąk M. Ryznara umowę potwierdzającą przekazanie pieniędzy odebrali burmistrz miasta i gminy Kańczuga Andrzej Żygadło oraz wójt gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia.
– Dzięki tej bezinteresownej ofiarności uda się nam przyspieszyć proces częściowej odbudowy i naprawy zniszczeń infrastruktury komunalnej. W obliczu strat i ludzkiej tragedii, z jakimi przyszło się nam zmierzyć, taka postawa, jaką prezentują władze gminy Wiązownica, utwierdziła nas w przekonaniu, że w trudnych chwilach można zawsze liczyć na solidarną pomoc – powiedział A. Żygadło.
– Dziękujemy za tą bezcenną pomoc i życzliwość. Wierzymy, że okazane serce i przyjazna dłoń wrócą do darczyńców ze zdwojoną siłą – dopowiedział S. Petynia.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze