Reklama

Władze gminy pomogły powodzianom z Kańczugi i Jawornika Polskiego

Po 25 tys. zł dla gmin Kańczuga i Jawornik Polski przekazali radni gminy Wiązownica na pomoc w walce ze skutkami powodzi, które nawiedziły w czerwcu br. obie gminy.

Radni przychylili się do wniosku wójta Mariana Ryznara podczas niedawnej sesji rady gminy[paywall].

Kilka miejscowości w obu gminach dotknęły powodzie, które zniszczyły wiele prywatnych posesji, zakładów produkcyjnych, gospodarstw rolnych i magazynów. Ucierpiała infrastruktura drogowa i kolejowa. Woda zmyła asfalt, uszkodziła mosty, przepusty, kładki i rowy. Straty są ogromne. Z rąk M. Ryznara umowę potwierdzającą przekazanie pieniędzy odebrali burmistrz miasta i gminy Kańczuga Andrzej Żygadło oraz wójt gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia.

Reklama

– Dzięki tej bezinteresownej ofiarności uda się nam przyspieszyć proces częściowej odbudowy i naprawy zniszczeń infrastruktury komunalnej. W obliczu strat i ludzkiej tragedii, z jakimi przyszło się nam zmierzyć, taka postawa, jaką prezentują władze gminy Wiązownica, utwierdziła nas w przekonaniu, że w trudnych chwilach można zawsze liczyć na solidarną pomoc – powiedział A. Żygadło.

– Dziękujemy za tą bezcenną pomoc i życzliwość. Wierzymy, że okazane serce i przyjazna dłoń wrócą do darczyńców ze zdwojoną siłą – dopowiedział S. Petynia.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama