Reklama

Wraca problem quadów w lesie. Dziewięciu quadowców ukaranych!

12/04/2025 09:32

Wiosna ożywia las, ożywiają się również ci, którzy korzystają z niego niezgodnie z prawem. W niedzielę, 6 kwietnia Straż Leśna Nadleśnictwa Krasiczyn zatrzymała i ukarała grupę dziewięciu kierowców quadów, którzy zorganizowali nielegalny rajd w leśnictwie Grochowce. Wszyscy kierujący zostali ukarani mandatami karnymi z art. 161 kw.

– Informację o kawalkadzie pojazdów zmierzających do lasu otrzymaliśmy od służb terenowych, stąd bardzo szybko można było podjąć interwencję

 – zaznaczył Krzysztof Porczak, komendant posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Krasiczyn.

– Do działania włączyliśmy też innych pracowników Służby Leśnej w celu namierzenia grupy. Po około godzinie od zgłoszenia dziewięciu kierujących quadami zostało zatrzymanych w lesie. Po wylegitymowaniu, nałożono na nich mandaty, które z pokorą przyjęli. Obiecali też poprawę 

Reklama

– dodał K. Porczak.

– Tej wiosny to już kolejny incydent, najczęstsze są wykroczenia w grupach 2-3-osobowych, tym razem była to zorganizowana kawalkada

– poinformował Edward Marszałek –  rzecznik prasowy RDLP w Krośnie.

 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama