Wiosna ożywia las, ożywiają się również ci, którzy korzystają z niego niezgodnie z prawem. W niedzielę, 6 kwietnia Straż Leśna Nadleśnictwa Krasiczyn zatrzymała i ukarała grupę dziewięciu kierowców quadów, którzy zorganizowali nielegalny rajd w leśnictwie Grochowce. Wszyscy kierujący zostali ukarani mandatami karnymi z art. 161 kw.
– Informację o kawalkadzie pojazdów zmierzających do lasu otrzymaliśmy od służb terenowych, stąd bardzo szybko można było podjąć interwencję
– zaznaczył Krzysztof Porczak, komendant posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Krasiczyn.
– Do działania włączyliśmy też innych pracowników Służby Leśnej w celu namierzenia grupy. Po około godzinie od zgłoszenia dziewięciu kierujących quadami zostało zatrzymanych w lesie. Po wylegitymowaniu, nałożono na nich mandaty, które z pokorą przyjęli. Obiecali też poprawę
Reklama
– dodał K. Porczak.
– Tej wiosny to już kolejny incydent, najczęstsze są wykroczenia w grupach 2-3-osobowych, tym razem była to zorganizowana kawalkada
– poinformował Edward Marszałek – rzecznik prasowy RDLP w Krośnie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze