Reklama

Wreszcie usunęli znak zakazu na Krasińskiego

Mimo tego, że po jednej stronie ulicy Krasińskiego w Przemyślu, w miejscu pod wiaduktem kolejowym, przez wiele lat widniał znak zakazujący przejścia wąskim chodnikiem, nikt nie zwracał na niego uwagi. Ani mieszkańcy, ani służby mundurowe, czyli miejscy strażnicy i policjanci. Ci drudzy nakładali nawet mandaty, ale obywatele zripostowali, robiąc zdjęcia przechodzących tamtędy stróżów prawa!

Mieszkańcy wielokrotnie apelowali o usunięcie wspomnianego zakazu z jednej prostej przyczyny: nikt na niego nie zwracał uwagi. Nie miał on także żadnego uzasadnienia. Co prawda w jednym miejscu pod wiaduktem kolejowym jest tzw. wąskie gardło, gdzie dwie osoby nie mają szans się wyminąć, ale dla nikogo nie stanowiło to większego problemu. Nie doszło tam nigdy do potrącenia pieszego. W rozwiązanie sprawy zaangażował się Zarząd Osiedla nr 9 „Krasińskiego”[paywall]. Jeszcze w marcu br. na biurko prezydenta miasta Roberta Chomy trafiło pismo, w którym czytamy m.in. „(...) Funkcjonowanie znaku mija się z celem, jest to znak nieegzekwowalny. Pod wiaduktem kolejowym codziennie przechodzą setki osób i nikt nie zwraca uwagi na ten znak. Gdyby miasto postawiło tam patrol straży miejskiej czy policji, mieszkańcy i tak będą tamtędy przechodzić. W przeszłości pojawiały się tam patrole, które nakładały mandaty karne, jednak nic to dało. Powodowało tylko konflikty i ogólne niezadowolenie, nie zmieniło zaś mentalności ludzi (...)”.– Stały wiele lat. Iks lat temu wnioskował o nie stary zarząd osiedla. Ale ludzie i tak przechodzili, przechodzą i przechodzić będą. Sam komendant przemyskiej straży miejskiej powiedział nam, że to znak nieegzekwowalny, więc należy go usunąć. Fakt faktem, że bezpiecznie nie jest, bo jest wąsko, ale to dla ludzi nie ma znaczenia. Przechodzili tędy nawet dzielnicowi czy strażnicy miejscy. Było wiele skarg ze strony mieszkańców. Przez kilka lat nie udało się nic zrobić, ale w tym roku, podczas sierpniowej sesji, złożyłem kolejny wniosek o usunięcie tego znaku i w ciągu dwóch tygodni komisja bezpieczeństwa podjęła decyzję, że zostanie to zrobione – podsumował przewodniczący Zarządu Osiedla nr 9 „Krasińskiego” Marcin Radochoński.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    obywatel - niezalogowany 2016-10-02 13:21:16

    Ważne że kasę trzepali jak to mundurowi w mieście potrafią najlepiej 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gosc - niezalogowany 2016-10-02 13:35:38

    Ten znak wcale nie był taki zły bo to gardło jest naprawdę wąskie. Każdy szedł na własną odpowiedzialność. Nieraz ludzie wchodzą na jezdnię żeby się wyminac. Osobiście się cieszę bo chodzę tamtędy codziennie ale najbezpieczniej to tam nie jest. Raz mi Straż Miejska zwróciła uwagę ale na tym się skończyło.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    hnvbbv - niezalogowany 2016-10-02 14:43:12

    to dlaczego nie. dali szlabanu.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości