Reklama

Wspominali polskiego noblistę

29/04/2016 14:04

Z okazji trwającego Roku Henryka Sienkiewicza Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Przemyślu zorganizowała konferencję poświęconą temu słynnemu polskiemu pisarzowi i zdobywcy literackiej Nagrody Nobla. Była ona próbą przypomnienia Sienkiewicza jako pisarza, społecznika i patrioty, który poprzez swoją twórczość krzepił serca kolejnych pokoleń Polaków.

Podczas konferencji referaty[paywall] wygłosili: profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego dr hab. Kazimierz Maciąg oraz profesor UMCS w Lublinie i PWSW w Przemyślu dr hab. Artur Timofiejew. Urozmaiceniem spotkania była oryginalna inscenizacja sienkiewiczowska zaprezentowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu. Młodzież ubrana w epokowe stroje przytaczała epizody z życia pisarza oraz odgrywała charakterystyczne scenki z jego wybranych utworów. W konferencji uczestniczyli nauczyciele bibliotekarze, poloniści oraz uczniowie II LO w Przemyślu, Gimnazjum nr 1 i nr 5 w Przemyślu. Na widowni obecni byli również goście honorowi reprezentujący miejskie, powiatowe i wojewódzkie instytucje. Na koniec uczestnicy konferencji mieli okazję obejrzeć wystawę poświęconą życiu i twórczości noblisty.


fot.Wioletta Szałajko
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości