Z okazji trwającego Roku Henryka Sienkiewicza Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Przemyślu zorganizowała konferencję poświęconą temu słynnemu polskiemu pisarzowi i zdobywcy literackiej Nagrody Nobla. Była ona próbą przypomnienia Sienkiewicza jako pisarza, społecznika i patrioty, który poprzez swoją twórczość krzepił serca kolejnych pokoleń Polaków.
Podczas konferencji referaty[paywall] wygłosili: profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego dr hab. Kazimierz Maciąg oraz profesor UMCS w Lublinie i PWSW w Przemyślu dr hab. Artur Timofiejew. Urozmaiceniem spotkania była oryginalna inscenizacja sienkiewiczowska zaprezentowana przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Przemyślu. Młodzież ubrana w epokowe stroje przytaczała epizody z życia pisarza oraz odgrywała charakterystyczne scenki z jego wybranych utworów. W konferencji uczestniczyli nauczyciele bibliotekarze, poloniści oraz uczniowie II LO w Przemyślu, Gimnazjum nr 1 i nr 5 w Przemyślu. Na widowni obecni byli również goście honorowi reprezentujący miejskie, powiatowe i wojewódzkie instytucje. Na koniec uczestnicy konferencji mieli okazję obejrzeć wystawę poświęconą życiu i twórczości noblisty.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze