Na księgarskie półki trafiły Moje wrześnie autorstwa Bronisława Wiglusza. Mieszkaniec Sośnicy w powiecie jarosławskim wspomina w niej pobyt w obozie w Starobielsku. Nawiązuje także do innych historii ze swojego życia.
Bronisław Wiglusz urodził się w 1919 roku w Sieteszy koło Przeworska. Po ukończeniu siedmioklasowej Szkoły Powszechnej pracował jako sprzedawca w wiejskim sklepie spółdzielczym. W styczniu 1939 roku rozpoczął służbę w 6. Batalionie Telegraficznym Wojska Polskiego w Jarosławiu. Walczył w kampanii wrześniowej. Wzięty do niewoli przez żołnierzy sowieckich ponad miesiąc był więziony w obozie w Starobielsku. Po szczęśliwym powrocie do domu podjął działalność konspiracyjną w Batalionach Chłopskich. Po wojnie, szukając swojego miejsca na ziemi, wyjechał na Ziemie Odzyskane. Ostatecznie opuścił je i osiadł na stałe w Sośnicy, gdzie mieszka do dziś.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze