W gminie Zarzecze grupa najbardziej potrzebujących mieszkańców otrzyma wsparcie w postaci ciepłych posiłków dowożonych do ich miejsca zamieszkania. Wszystko za sprawą programu „Nawigator II – Program Rozwoju Ekonomii Społecznej”.
Program Navigator II to realizowany przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Podkarpacką Akademię Przedsiębiorczości, a finansowany ze środków Unii Europejskiej wielowątkowy projekt, mający za zadanie stymulować lokalną aktywność społeczną w powiatach[paywall]: jarosławskim, lubaczowskim, przeworskim, łańcuckim, leżajskim i przemyskim. Inicjatywa ciepłego posiłku dla potrzebujących doskonale wpisuje się w założenia programu Navigator. Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki wzajemnej współpracy Caritas Archidiecezji Przemyskiej z siedzibą w Przemyślu, Spółdzielni Socjalnej „Gorzyczanka” w Gorzycach oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zarzeczu. W jego ramach 34 osoby starsze, samotne, chore lub niepełnosprawne z terenu gminy Zarzecze przez 13 dni będą otrzymywać ciepłe posiłki. Obiady są dowożone do miejsca zamieszkania potrzebującego i rzecz jasna są bezpłatne.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Cyt....""realizowany przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Podkarpacką Akademię Przedsiębiorczości, a finansowany ze środków Unii Europejskiej..""... ciekawe ile przeznaczą tej kasy na te zapewne nędzne ciepłe posiłki dla potrzebujących?? a ile KASY z UE PASIBRZUCHY zaoszczędzą dla siebie?
Zobaczymy, na pewno warto patrzeć im na ręce.
Cyt....""realizowany przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Podkarpacką Akademię Przedsiębiorczości, a finansowany ze środków Unii Europejskiej..""... ciekawe ile przeznaczą tej kasy na te zapewne nędzne ciepłe posiłki dla potrzebujących?? a ile KASY z UE PASIBRZUCHY zaoszczędzą dla siebie?
Zobaczymy, na pewno warto patrzeć im na ręce.