W niedzielę Miłosierdzia Bożego jarosławska bazylika Matki Boskiej Bolesnej wypełniła się dźwiękami, które na długo pozostaną w sercach i pamięci słuchaczy. A to za sprawą Marty Stącel i utworów z jej debiutanckiej płyty „Wszystko ma swój czas”.
Artystka na zaproszenie przeora o. Marka Grubka OP zaprezentowała utwory – życiowe przemyślenia oprawione we własną kompozycję, które stanowią zapis jej życiowej drogi. Jak podkreśla M. Stącel – drogi pełnej zaufania Bogu. Marcie Stącel towarzyszył na pianinie pomysłodawca koncertu – pianista i organista bazyliki Marcin Brudek, a krótkie wprowadzenia przed wykonaniem każdego z utworów dopełniały wydarzenie, kreując swoiste, muzyczne rekolekcje. Warto dodać, że artystka pracuje już nad materiałem na kolejną płytę. Debiutancką – „Wszystko ma swój czas” można nabyć, kontaktując się z nią przez Facebooka.
opr. MR

Marta Stącel – muzyk, pedagog, kompozytorka, autorka tekstów i założycielka MultiFonia Studio w Przeworsku, od lat związana jest z edukacją muzyczną oraz znana z działalności artystycznej. Muzyka z jej życiu zawsze była obecna, dzisiaj to niezwykle aktywna, pełna pasji i zaangażowania droga zawodowa. Przez wiele lat można było spotkać ją jako organistkę w kilku parafiach diecezji przemyskiej i rzeszowskiej. Jej wielką pasją była współpraca z chórami – śpiewała w Chórze Kameralnym Instytutu Muzyki UR, Strzyżowskim Chórze Kameralnym, a także oktecie UNANIME z Rzeszowa. Jest autorką „Hymnu do bł. Rodziny Ulmów”, który powstał we współpracy z Tomaszem Piątkiem (chórmistrzem, dyrygentem orkiestr i aranżerem).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze