Dzisiaj, 7 kwietnia br., o godzinie 7 otwarte zostały lokale wyborcze w całym kraju. Do końca głosowania pozostały jeszcze niecałe dwie godziny. Polacy oddają swój głos w wyborach samorządowych’2024, wybierając prezydentów i burmistrzów miast, wójtów gmin, radnych wojewódzkich, powiatowych, miejskich i gminnych.
Jak dowiedzieliśmy od dyrektora przemyskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Zygmunta Leszczyńskiego, średnia frekwencja wyborcza w naszym regionie (Przemyśl, Jarosław, Lubaczów, Przeworsk oraz powiaty: przemyski, jarosławski, lubaczowski i przeworski) na godzinę 17 wyniosła 42,86 procent. To nie jest oszałamiająca kwota…
Największa frekwencja o g. 17 odnotowana została w gminie Jawronik Polski (powiat przeworski): 61,15 procent. Najniższa w mieście Jarosławiu: 36,94 procent.
Spośród pozostałych trzech największych miast w naszym regionie, najwyższa frekwencja o g. 17 była w Lubaczowie – 39,88 procent. W Przeworsku – 39,68 procent. W Przemyślu frekwencja wyniosła ledwie 35,63 procent. To oznacza, że swój głos oddało ok. 16 tys. 300 osób na 45 tys. 40 osób łącznie uprawnionych do głosowania.
W Jarosławiu to prawie 11 tys. osób na 28 tys. 586 uprawnionych, w Lubaczowie ok. 3 tys. 600 osób na 9 tys. 375 uprawnionych, wreszcie w Przeworsku – ok. 4 tys. 800 osób na 11 tys. 903 osoby uprawnione.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze