W nietypowy sposób mieszkańcy trzech miejscowości z terenu powiatu lubaczowskiego uczcili 100. rocznicę urodzin papieża Polaka, świętego Jana Pawła II.
Uczcili ją w... rzepaku. W bajecznie żółtych łanach zaprezentowali na specjalnie przygotowanych plakatach ważne daty związane przede wszystkim z pontyfikatem Jana Pawła II. Wszystko odbyło się z inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaczowie[paywall]. Pracownicy tej placówki, a także Gminnej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Baszni Dolnej oraz uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Jana Pawła II w Lisich Jamach, a także seniorka z Baszni Dolnej stworzyli wielkie serce w rzepaku. Wśród dat był m.in. dzień urodzin wielkiego Polaka czy wyboru Jana Pawła II na stolicę apostolską.
O tak zacnej rocznicy nie zapomniały także władze gminy Lubaczów. 18 maja br. przedstawiciele samorządu, na czele z wójtem gminy Wiesławem Kaplem, oddali hołd i złożyli kwiaty pod pomnikiem ku czci sługi Bożego Jana Pawła II przed kościołem pw. św. Karola Boromeusza w Lubaczowie. Po mszy świętej dziękczynnej w lubaczowskim sanktuarium, której przewodniczył bp Mariusz Leszczyński, delegacja gminy złożyła okolicznościową wiązankę także pod ołtarzem Jana Pawła II w miejscowej konkatedrze.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Kościół dzisiaj odbierany szczególnie przez młodych jako matecznik polskiej pedofilii koniecznie chce by był kojarzony z wielkim człowiekiem Janem Pawłem II.Dzisiejszy Kościół nie jest godny by sie podpierać szlachetnym człowiekiem a takim jest JPII.
Kościół dzisiaj odbierany szczególnie przez młodych jako matecznik polskiej pedofilii koniecznie chce by był kojarzony z wielkim człowiekiem Janem Pawłem II.Dzisiejszy Kościół nie jest godny by sie podpierać szlachetnym człowiekiem a takim jest JPII.