W piątek, 1 sierpnia w Rozborzu odbędzie się koncert z okazji 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Według danych IPN, w trakcie dwumiesięcznych walk same oddziały powstańcze straciły bezpowrotnie blisko 16 tys. żołnierzy, rannych zostało ok. 20 tys. powstańców a do niemieckiej niewoli trafiło ok. 15 tys. Nie jest znana dokładna liczba ofiar cywilnych.
Obchody ku pamięci powstańców rozpoczną się mszą św. o g.17 w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej. Po niej, wydarzenia tamtych dni, muzycznie będą wspominać: Marta Stącel, Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Przeworsk, „Bella Voce” ze Studziana oraz zespół Animato z Rozborza.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze