Wysokim zwycięstwem przemyślan zakończyły się dzisiejszego (18 października br.) wieczoru derbach Podkarpacia. Wygrana, i to wysoka, nad rzeszowianami nie jest jednak czymś ekscytującym, bo zespół SSK Rzeszów to – obok młodzieży z Cracovii 1906 Szkoła Gortata Kraków – zdecydowanie najsłabszy zespół w II lidze.
Po dwóch zdecydowanych porażkach z kandydatami do walki o awans do I ligi, czyli AZS AGH Kraków i AZS AWF Mickiewicz Katowice, ten pojedynek był w sam raz na przełamanie. Inny rezultat niż wysoka wygrana podopiecznych Macieja Milana nie wchodziła w grę. Goście wygrywali raz, zaraz na początku, kiedy trafił Jakub Szubart na 0:2. Potem z każdą minutą uwidoczniała się przewaga miejscowych, którzy nie mieli problemów z lokowaniem piłki w koszu słabiuteńkiego zespołu z Rzeszowa. W 5. min było 16:4. W 12. min przewaga urosła do 20 punktów – 34:14, a po dwóch kwartach wszystko w tym spotkaniu było już jasne. AZS PWSW MCS Daniel gromił rywala 50:21. W II połowie gra już zdecydowanie się wyrównała. Gospodarze spuścili z tonu, a ambitny beniaminek robił wszystko, aby w hali POSiR się nie skompromitować. Ostatecznie przegrał różnicą 34 punktów. Oby to był dobry prognostyk przed kolejnymi meczami przemyślan...
AZS PWSW MCS Daniel Przemyśl – SSK Rzeszów 90:56 (27:12, 23:9, 18:16, 22:19)
Punkty: G. Płocica 23 (3x3), P. Buszta 14 (3x3), S. Dusiło 13, A. Mikołajko 12, J. Balawender 9 (1x3), M. Hrabčak 5, H. Makuch 5 (1x3), W. Kuriańczyk 4, K. Czopik 3, J. Łopatowski 2, C. Gumiński 0, K. Kuśmierz 0 (MCS Daniel); W. Rycerz 11, M. Szalka 10, K. Banyś 9 (1x3), J. Szubart 9, M. Sowa 8, M. Żmudka 4, J. Krupa 2, K. Strzępek 2, A. Brud 1, M. Osikowicz 0, M. Rudek 0 (SSK).
Sędziowali: Justyna Gieroba i Grzegorz Łata (oboje z Lublina). Widzów: 100.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A kto ich jeszcze nie pokonał?czym sie podniecać?
Jeśli koszykarze tak grają będąc w "poważnym kryzysie", to co będzie jak z niego wyjdą na dobre. Nikt im nie podskoczy.
Ale z Ciebie jajcarz! Szacuneczek. Problem w tym, że ta drużynka z Rzeszowa to może sobie w ALB-ie pobiegać. Jeśli i z nimi, nawet grając padlinę, mieliby problemy to niech zwijają majdan jak najszybciej i wezmą się za inna robote
Zlikwidować zatem w Polsce całą koszykówkę: "Zaledwie 25 punktów rzucili w Kutnie koszykarze KK Warszawa. Nie są pod tym względem najgorsi w pierwszej lidze, bo w 2013 roku w play-out UMKS Kielce mecz zakończył z 23 zdobytymi punktami. Klub ze stolicy trafił tylko 4 z 30 rzutów za dwa punkty. "
W poprzednim sezonie o wiele lepsza gra, trener powinien wyciągnąć wnioski.
Do fan-po wczorajszym meczu coś napiszesz? Czy nadal zyjesz meczem z Rzeszow em?
Mecz z Wisłą Kraków. O awans do 3 ligi a nie do 1 gratulacje panie trenerze
ci z Rzeszowa to faworyt do spadku. Nie chce się oglądać zarówno jednego jak i drugiego zespołu - taka patologia. Nazwiska na papierze fajne, ale jak widać ci chłopacy co przyszli z wyższych byli przereklamowani żeby gra w 1 lidze i teraz to wszystko wychodzi. pozdro
W. Kuriańczyk 4, he tyle to ja wyrzucam puszek po piwie do kosza dzienie
A kto ich jeszcze nie pokonał?czym sie podniecać?
Jeśli koszykarze tak grają będąc w "poważnym kryzysie", to co będzie jak z niego wyjdą na dobre. Nikt im nie podskoczy.
Ale z Ciebie jajcarz! Szacuneczek. Problem w tym, że ta drużynka z Rzeszowa to może sobie w ALB-ie pobiegać. Jeśli i z nimi, nawet grając padlinę, mieliby problemy to niech zwijają majdan jak najszybciej i wezmą się za inna robote