Reklama

Wyśpiewali sukces

08/05/2016 18:24

Na początku kwietnia w Miejskim Ośrodku Kultury w Przeworsku przeprowadzono eliminacje wstępne 21. Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”. 27 kwietnia w tym samym miejscu odbyły się eliminacje regionalne.

Podczas eliminacji wstępnych nominacje do kolejnego etapu konkursu otrzymały dwie solistki zespołu wokalnego „Bemol” z MOK w Przeworsku: Martyna Niemirowska oraz Aleksandra Tworek. W eliminacjach regionalnych wzięło udział ponad 30 młodych artystów, którzy[paywall] wystąpili w czterech kategoriach wiekowych: klasy 0 – III, IV – VI, klasy gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Podczas prezentacji każdy z wykonawców zaśpiewał 2 utwory. Komisja artystyczna wyłoniła 8 osób, które zakwalifikowały się do finału konkursu, w tym m.in. Katarzynę Karpińską z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Przemyślu oraz Wiktorię Suchy i Wiktorię Januszko z Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie. Finał konkursu odbędzie się w Tarnobrzeskim Domu Kultury w dniach 9 i 10 czerwca. Soliści wykonają jedną z dwóch piosenek zaśpiewanych podczas kwalifikacji regionalnych. O tym, którą, zdecydowała komisja artystyczna.

Spośród wszystkich uczestników, którzy zaprezentowali się 27 kwietnia, komisja wyróżniła dodatkowo dziesięć osób, m.in.: Jagodę Miciak, Weronikę Brodę i Kamilę Jaromi z MOK w Radymnie oraz Magdalenę Barską z MDK w Lubaczowie.

 
bc
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości