Policjanci są zaangażowani w pomoc w zwalczaniu pandemii koronawirusa, dlatego codziennie sprawdzają przestrzeganie obowiązujących w tym zakresie przepisów, m.in. kontrolują miejsca kwarantanny.
– Wczoraj 77-latka, mieszkanka Bystrzycy wykazała się dużą nieodpowiedzialnością. Kiedy policjanci przyjechali sprawdzić, czy przebywa ona w miejscu zamieszkania, okazało się, że wcześniej je opuściła, tym samym łamiąc zasady kwarantanny – informuje KPP Ropczyce.
– Wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje – dodaje.
Sprawą zajmuje się KP w Sędziszowie Małopolskim. Policjanci o podobnych przypadkach informują służby sanitarne, które w związku ze złamaniem obowiązku mogą nałożyć karę w wysokości nawet 30 tys. zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nic jej nie grozi.Nie ma stanu wojennego.
Nic jej nie grozi.Nie ma stanu wojennego.