Do jarosławskiego festiwalu, który po raz 31. odbył się 24 stycznia, zgłosiło się 75 wykonawców (solistów i zespołów). Do drugiego etapu zakwalifikowało się 42 z nich.
Komisja artystyczna w składzie: dr hab. Bożena Stasiowska-Chrobak, prof. UR, Jadwiga Kot- Ochał oraz Daniel Lipiec, po wysłuchaniu 16 solistów w kategorii wokaliści klas VI – VIII, postanowiła nagrodzić Emilię Łyczko (I miejsce), Ninę Szymańską (II miejsce) i Otylię Bownik (III miejsce). Wyróżnienia w tej kategorii powędrowały do Jana Gawła, Poli Kowalczyk, Zofii Majcher i Emilii Skarbek.
Po wysłuchaniu 16 solistów ze szkół średnich, jury nagrodziło Antoninę Piotrowską (I miejsce), Kornelię Czerwiec i Marcelinę Obarę (ex aequo II miejsca) oraz Julię Turek (III miejsce). Wyróżnienia otrzymały Julia Lonc i Letycja Łyszczarz.
Jeśli chodzi o wokalistów w kategorii „dorośli”, nagrodzono Klaudię Solon (II miejsce) oraz Aleksandrę Koszelik (III miejsce). Wyróżnienia złożono na ręce Eweliny Garbacz, Moniki Lechończak i Agaty Widlarz. W tej kategorii pierwszego miejsca nie przyznano.
Po wysłuchaniu pięciu wykonawców w kategorii zespoły komisja nagrodziła: The Melody (I miejsce), Karczmarzy (II miejsce) oraz siostry Widlarz (III miejsce). Nagrodę specjalną starosty otrzymała Antonina Piotrowska.
Wszystkim wykonawcom, jako patron medialny wydarzenia, serdecznie gratulujemy!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze