Żołnierz Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych porucznik Henryk Atemborski ps. „Pancerny” oraz Karol Wołek, prezes Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych byli gośćmi spotkania „Za Polskę bez kompromisów – Brygada Świętokrzyska NSZ”. Odbyło się ono w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej.
Prezes Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Karol Wołek przedstawił krótko rys historyczny formacji, jakimi były Narodowe Siły Zbrojne oraz genezę powstania Brygady Świętokrzyskiej. Przedstawił również[paywall], czym związek zajmuje się obecnie, jak można wstąpić w jego szeregi i jakich zasad przestrzegać.
Swoją historię życia oraz związek z Brygadą Świętokrzyską przybliżył porucznik Henryk Atemborski ps. „Pancerny”. 88-letni żołnierz wspominał swoje doświadczenia z czasów II wojny światowej, gdy jako młody chłopak musiał stanąć z bronią w ręku do walki z okupantem. Mówił również o powojennych przesłuchaniach przez okupantów sowieckich. Z jego ust padły także gorące słowa zachęty do dalszej pracy na rzecz ojczyzny.
Na zakończenie główny organizator spotkania Marek Kulpa wręczył gościom grawerowane pamiątki, specjalnie wykonane na to spotkanie.
Spotkanie zgromadziło kilkadziesiąt osób, wśród których znalazła się licznie zgromadzona młodzież.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.ahha artykuł napisany prawie po miesiącu .
Brygada Świętokrzyska nie podporządkowała się rozkazowi scalenia z Armią Krajową.Na Brygadzie Świętokrzyskiej ciążą bardzo poważne zarzuty o kolaborację z Niemcami.Do Brygady dołączyło 2 oficerów łącznikowych SS w tym Haupsturmführer SS Paul Fuchs szef Gestapo dystryktu Radom.Uciekając przed ruskimi upokorzyli się przed Niemcami co uratowało całą Brygadę od rozbrojenia i wysłania przez Niemców na front wschodni przeciw Armii Czerwonej. Źródło:Wiki.Czyli zdrajcy którzy powinni być rozstrzelani.Zwalczali i mordowali Polaków, polskich partyzantów, głównie chłopów. Czyli mówiąc w skrócie - prawie bandyci!Pytam się Redakcji - jakim prawem gloryfikuje takich ludzi, którzy niczego dobrego ani pozytywnego nie dokonali dla Polski?
Zmień źródło człowieku na bardziej wiarygodne. Polecam prof. Chodakiewicza lub Leszka Żebrowskiego. A tak w ogóle warto by się pokazać na tych spotkaniach. Tam nikomu mikrofonu nie zabierają i można zadać pytanie. A walić na oślep...
"Ty człowieku" - słuchaj uważnie!No to wypada mi tylko "pogratulować ci autorytetów".Coś długo nie widać tego na "białym koniu".Ja tam wolę prawdę historyczną.
Do kasander 31.183.243.114 historyczną to znaczy jaką , polską czy NKWDowską ?
ahha artykuł napisany prawie po miesiącu .
Brygada Świętokrzyska nie podporządkowała się rozkazowi scalenia z Armią Krajową.Na Brygadzie Świętokrzyskiej ciążą bardzo poważne zarzuty o kolaborację z Niemcami.Do Brygady dołączyło 2 oficerów łącznikowych SS w tym Haupsturmführer SS Paul Fuchs szef Gestapo dystryktu Radom.Uciekając przed ruskimi upokorzyli się przed Niemcami co uratowało całą Brygadę od rozbrojenia i wysłania przez Niemców na front wschodni przeciw Armii Czerwonej. Źródło:Wiki.Czyli zdrajcy którzy powinni być rozstrzelani.Zwalczali i mordowali Polaków, polskich partyzantów, głównie chłopów. Czyli mówiąc w skrócie - prawie bandyci!Pytam się Redakcji - jakim prawem gloryfikuje takich ludzi, którzy niczego dobrego ani pozytywnego nie dokonali dla Polski?
Zmień źródło człowieku na bardziej wiarygodne. Polecam prof. Chodakiewicza lub Leszka Żebrowskiego. A tak w ogóle warto by się pokazać na tych spotkaniach. Tam nikomu mikrofonu nie zabierają i można zadać pytanie. A walić na oślep...