Reklama

Za Polskę bez kompromisów

05/06/2016 14:03

Żołnierz Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych porucznik Henryk Atemborski ps. „Pancerny” oraz Karol Wołek, prezes Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych byli gośćmi spotkania „Za Polskę bez kompromisów – Brygada Świętokrzyska NSZ”. Odbyło się ono w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej.

Prezes Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Karol Wołek przedstawił krótko rys historyczny formacji, jakimi były Narodowe Siły Zbrojne oraz genezę powstania Brygady Świętokrzyskiej. Przedstawił również[paywall], czym związek zajmuje się obecnie, jak można wstąpić w jego szeregi i jakich zasad przestrzegać.

Swoją historię życia oraz związek z Brygadą Świętokrzyską przybliżył porucznik Henryk Atemborski ps. „Pancerny”. 88-letni żołnierz wspominał swoje doświadczenia z czasów II wojny światowej, gdy jako młody chłopak musiał stanąć z bronią w ręku do walki z okupantem. Mówił również o powojennych przesłuchaniach przez okupantów sowieckich. Z jego ust padły także gorące słowa zachęty do dalszej pracy na rzecz ojczyzny. 

Reklama

Na zakończenie główny organizator spotkania Marek Kulpa wręczył gościom grawerowane pamiątki, specjalnie wykonane na to spotkanie.

Spotkanie zgromadziło kilkadziesiąt osób, wśród których znalazła się licznie zgromadzona młodzież.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    wer - niezalogowany 2016-06-05 15:54:12

    ahha artykuł napisany prawie po miesiącu . 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2016-06-05 21:49:37

    Brygada Świętokrzyska nie podporządkowała się rozkazowi scalenia z Armią Krajową.Na Brygadzie Świętokrzyskiej ciążą bardzo poważne zarzuty o kolaborację z Niemcami.Do Brygady dołączyło 2 oficerów łącznikowych SS w tym Haupsturmführer SS Paul Fuchs szef Gestapo dystryktu Radom.Uciekając przed ruskimi upokorzyli się przed Niemcami co uratowało całą Brygadę od rozbrojenia i  wysłania przez Niemców na front wschodni przeciw Armii Czerwonej. Źródło:Wiki.Czyli zdrajcy którzy powinni być rozstrzelani.Zwalczali i mordowali Polaków, polskich partyzantów, głównie chłopów. Czyli mówiąc w skrócie - prawie bandyci!Pytam się Redakcji - jakim prawem gloryfikuje takich ludzi, którzy niczego dobrego ani pozytywnego nie dokonali dla Polski?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    thendka - niezalogowany 2016-06-06 22:29:02

    Zmień źródło człowieku na bardziej wiarygodne. Polecam prof. Chodakiewicza lub Leszka Żebrowskiego. A tak w ogóle warto by się pokazać na tych spotkaniach. Tam nikomu mikrofonu nie zabierają i można zadać pytanie. A walić na oślep...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama