W ubiegłym tygodniu gruchnęła wieść o tym, że Przemyśl – kosztem Zadąbrowia w gminie Orły – przegrał walkę o lokalizację filii fabryki firmy „Benix”, produkującej meble tapicerowane. Głos w tej sprawie zabrał inwestor. W rozmowie z nami Krzysztof Zimny, zastępca dyrektora generalnego firmy, mówi o powodach wyboru Zadąbrowia, ale też o przyszłości istniejącej już w Przemyślu szwalni.
Ostatnio dowiedzieliśmy się, że na lokalizację swojego nowego zakładu produkcyjnego wybraliście Zadąbrowie. Jakie czynniki zadecydowały o tym, że wybraliście teren w gminie Orły kosztem Przemyśla, który zdawał się być w pewnym momencie faworytem?
– W momencie poszukiwania nowych możliwości rozwoju Fabryka Mebli „Benix” Kaczorowscy Spółka Jawna w Mroczeniu została zaproszona przez prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna, radną Monikę Jaworską oraz lokalnego działacza i biznesmena Tomasza Szybiaka na ziemię przemyską. Firma nasza spotkała się z[paywall] daleko idącym zrozumieniem, pomocą i wsparciem.
Poszukiwaliśmy dogodnych warunków do wybudowania hali o powierzchni co najmniej 20 tysięcy metrów kwadratowych. Bardzo dobre ziemie w Przemyślu oraz uwarunkowania geologiczno-wodne spowodowały, że po przeanalizowaniu przez nas możliwości inwestycyjnych skala prac ziemnych i ich koszty byłyby niewspółmierne dla całej inwestycji.
Pragniemy podkreślić, że poszukiwania alternatywnych lokalizacji w Przemyślu trwały do samego końca, to znaczy do momentu, kiedy upływał termin na wpłatę wadium na działkę w Orłach. Ponieważ jesteśmy zdeterminowani do zainwestowania na terenie ziemi przemyskiej, kupiliśmy dwie działki o łącznej powierzchni około 5 hektarów, aby zacząć materializować nasze zapowiedzi.
Pragniemy podkreślić, że odległość od Zadąbrowia do Przemyśla jest tak niewielka, iż nasz zakład w takim samym stopniu będzie oddziaływał na Przemyśl, jakby znajdował się w jego obrębie. Wszystkie nasze plany nadal łączą się z całym powiatem przemyskim – myślę tu o pracownikach, uczniach, podwykonawcach. Pewną przesłanką, która również zadecydowała o tym, że wybraliśmy Orły, a nie inną lokalizację, było – poza inwestowaniem w Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Wisłosan” Zadąbrowie – również to, że wielu obecnie zatrudnianych przez nas pracowników filii w Przemyślu mieszka w północnej części powiatu, a więc będą mieli jeszcze łatwiejszy dojazd do pracy.
Co zatem z przemyską szwalnią? Czy podjęta decyzja oznacza, że zostanie ona w przyszłości przeniesiona do Zadąbrowia?
– Obecnie trudno nam się tak jednoznacznie wypowiedzieć na temat tego, co przyniesie przyszłość, zwłaszcza w tak niepewnych czasach jak obecne. Liczymy na to, że załoga, która w tym momencie nabiera doświadczenia, będzie fundamentem, na którym będziemy budować załogę w Orłach. Nasze doświadczenie uczy nas jednak, że ciągle się rozwijając, potrzebujemy wielu pracowników i może się okazać, że filia na ulicy Jasińskiego będzie nadal potrzebna. Za wcześnie jednak na jednoznaczne deklaracje.
Proszę opowiedzieć coś o przyszłości. Czym konkretnie będzie się zajmował zakład w Zadąbrowiu? Kiedy powstanie? Ilu ludzi może znaleźć w nim zatrudnienie?
– W tym momencie przygotowujemy się do zakończenia wszystkich czynności formalnoprawnych związanych z zakupem działki. Po tym przystąpimy do przygotowywania dokumentacji budowlanych, a następnie do realizacji budowy. Pomni doświadczeń roku 2020, podchodzimy z pokorą do bardzo jednoznacznych oznaczeń terminów. Obecnie skłaniamy się ku wybudowaniu w pełni funkcjonalnej fabryki mebli tapicerowanych, to znaczy zakładu składającego się ze stolarni, szwalni i tapicerni, wraz z niezbędnymi magazynami, wydziałami pośrednimi oraz częścią administracyjną. Zatrudnienie może znaleźć około 500 osób.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie mam dostępu do pełnej wersji artykułu ale mam rozumieć że szwalnia pozostaje w Przemyślu. Zadecydowały koszty inwestycji, ciekawe....
Miałem jako stały i stary przemyski obserwator nie zabierać głosu w tej sprawie , zresztą w żadne innej j w tym zadupiu obecnie zasypanym przez śnieg przemyskim ubiegłorocznym brudzie ale jedynie zapytam , o czym właściwie przez niemal rok czasu rozmawiali . Przecież inwestycja to biznes , a biznes to pieniądze , a więc jak sens miały te rozmowy , może Bakun podobnie jak Choma chciał przechytrzyć biznesowego partnera i otrzymać coś za friko. No cóż "przymyślaki" mają to co chcieli i wybrali kolejny raz , bo jacy wyborcy , taka "wadza " , jaki pan taki kram. Wyobrażam sobie lament mera po tej nieco większej zimie , dopiero nie będzie kasy na sprzątanie pośniegowego błota , sprzątania mieściny , czy łatania pozimowych dziur w ulicach i krzywych chodników. Hm , wyobrażam sobie zawalenie całej winy na covid 21 , nie należy jednak zapominać że królewskie i wolne ponoć jeszcze miasto jest "wolne od fikcji lgbt", za co będzie kara czyli znowu coś tam nie dadzą użebrać z tzw funduszy norweskich. Łoj bidny ten Przemyśl od zawsze , ale czemu bidny , bo głupi , a czemu głupi , bo bidny. Kto to jeszcze pamięta.
Skończ człowieku już pieprzyć. Rzygać się chce już na twoje lamentowanie. Jak ci tak źle i na wszystkie bolączki tego miasta masz receptę to weź się za tą " władze" i pokaż wszystkim jaki z ciebie gospodarz. A jak nie to spływaj do ścieku nędzny prowokatorze.
Fakt, kolega obserwator w kółko to samo. Ale mimo to można dyskutować kulturalnie i z szacunkiem, a nie wysyłać do ścieku.
Obserwator w następnych wyborach kandyduj na prezydenta Przemyśla ,ty zmienisz to miasto na dobre będzie mlekiem i miodem płynące.
Obserwatorze innym też nie odpowiada degradacja miasta i obniżanie jego znaczenia. Jak masz jakieś pomysły na poprawę tej sytuacji to napisz do prezydenta miasta, radnych miejskich, posłów itd. nawet na tym forum będzie miło przedyskutować różne pomysły. Co według ciebie należy zrobić żeby nastąpiła poprawa? Napisz coś sensownego, wystarczy już tych żałości...
Dziękuję moim wiernym zawsze fanom za wspaniałą reakcję na mój skrócony do minimum wspis, jak widać po reakcji współczesnych cenzorów moje powtarzam skrótowe oceny przemyskiej rzeczywistości są zawsze pomimo subiektywności wspisu prawdziwe i trafiają do szlachetnych serduszek wspaniałych i niezwykle mądrych tzw internautów którzy sami mają wiele inicjatyw i propozycji na dalszy rozwój przemyskiej metropolii, a więc tak trzymać. Dzięki drodzy za wybór na prezydenta królewskiego miasta a więc kto wie może w następnej kadencji, może. A więc tak trzymać być może coś tam sklecę przy ciekawszym temacie a więc radzę uzbroić się w cierpliwośc, może doczekacie następnych odcinków, może rozszerzonych. A do tego fana 1011, dziwna ksywa, idź się wyrzygać, masz wszelkie prawa, nawet do wolnych wymiotów. Pozdrawiam was, tak trzymać i czytać ze zrozumieniem kolejne odcinki.
A jaka z nim jest dyskusja? Tylko w kolko jedno i to samo...zadupie, obesrane chodniki, zasrane studzienki, zarzygane kamienice itp. Ale za to w Rzeszowie a nawet Jarosławiu to ho, ho! To ma być kulturalna dyskusja.
jakiś jołop wymyślił strefę na bagnach to nie dziwi fakt że od lat oprócz Hensfortu(dostał najlepszą działkę)nikt tych terenów nie kupuje i nie inwestuje..a dla większości rady im gorzej tym lepiej, widać to u Maciusia jak się cieszy i głupio odpowiada że nie on głosował , a kto ma większość..
Hahahaha. Ludzie po tobie cisną, a ty nadal się kompromitujesz myśląc, że masz jakiś fanów.Jesteś jak ten "wsiowy piesek".. tylko szczeka, a w wolnej chwili liże sobie jajka.
do 1011 , prymitywie drogi , półanalfabeto , dlaczego nie analfabeto , bo potrafisz sklecić jedynie 2 czasem 3 zdania jedynie obrażających ludzi pomijając wiek adwersarza. Aby zakończyć , odpieprz się od moich subiektywnych ( jeśli rozumiesz co znaczy subiektywny ) , wpisów , mam prawo gówniarzu do oceny sytuacji w Przemyślu i to staram się robić , ty zaś zamiast czytać z zaciekawieniem moje wpisy spróbuj sam coś napisać , nawet głupiego czy prymitywnego tak po sztubacku ale jednak samodzielnie. Tyle w temacie na koniec polemiki bo jesteś zwykłym prowokatorem , internetowym trolem , wiec na inną ocenę twojego zachowania nie zasłużyłeś.
Naprawdę chciałbym z tobą wejść na wyższy poziom konwersacji, ale z takim człowiekiem jak ty... Przepraszam - to mnie nie przewyższa, ale przeraża. Przeraża mnie fakt, że mógłbym wybuchnąć śmiechem, że wdałem się w polemikę z wariatem. Cieszę się jednak, że są tu normalni czytelnicy i wyciągają samodzielnie wnioski z tego jakim jesteś trollem i jak ci jest źle w tym mieście. Tak z ciekawości zrobiłeś coś dla tego pięknego miasta? Czy tylko od urodzenia narzekasz? A może jesteś osobą, która straciła stołek w ubiegłych wyborach? Może Pan Wojciech się nie podoba bo musi spłacać długi po panu robercie?Człowieku wyciągnij w końcu tego kija z dziury!Jeśli tak bacznie obserwujesz moje ukochane miasto Przemyśl to może "przebranżowisz się" i zaczniesz działać na rzecz miasta, a nie udajesz oczytanego. P.S. Ja rozumiem, że jest wolność słowa.. ale podtrzymuje swoje słowa: "spływaj do ścieku nędzny prowokatorze" ???? bo jesteś trollem bez ambicji, pomysłów i przede wszystkim chyba masz za dużo wolnego czasu, że tylko obserwujesz. Zajmij się pracą.CZYNY! NIE SŁOWA!
Nie mam dostępu do pełnej wersji artykułu ale mam rozumieć że szwalnia pozostaje w Przemyślu. Zadecydowały koszty inwestycji, ciekawe....
Miałem jako stały i stary przemyski obserwator nie zabierać głosu w tej sprawie , zresztą w żadne innej j w tym zadupiu obecnie zasypanym przez śnieg przemyskim ubiegłorocznym brudzie ale jedynie zapytam , o czym właściwie przez niemal rok czasu rozmawiali . Przecież inwestycja to biznes , a biznes to pieniądze , a więc jak sens miały te rozmowy , może Bakun podobnie jak Choma chciał przechytrzyć biznesowego partnera i otrzymać coś za friko. No cóż "przymyślaki" mają to co chcieli i wybrali kolejny raz , bo jacy wyborcy , taka "wadza " , jaki pan taki kram. Wyobrażam sobie lament mera po tej nieco większej zimie , dopiero nie będzie kasy na sprzątanie pośniegowego błota , sprzątania mieściny , czy łatania pozimowych dziur w ulicach i krzywych chodników. Hm , wyobrażam sobie zawalenie całej winy na covid 21 , nie należy jednak zapominać że królewskie i wolne ponoć jeszcze miasto jest "wolne od fikcji lgbt", za co będzie kara czyli znowu coś tam nie dadzą użebrać z tzw funduszy norweskich. Łoj bidny ten Przemyśl od zawsze , ale czemu bidny , bo głupi , a czemu głupi , bo bidny. Kto to jeszcze pamięta.
Skończ człowieku już pieprzyć. Rzygać się chce już na twoje lamentowanie. Jak ci tak źle i na wszystkie bolączki tego miasta masz receptę to weź się za tą " władze" i pokaż wszystkim jaki z ciebie gospodarz. A jak nie to spływaj do ścieku nędzny prowokatorze.